ارز دیجیتال کوتی (COTI) چیست؟

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

ارز دیجیتال کوتی (COTI) یک ارز رمزنگاری شده با عملکرد بالاست که زمینه را برای سازمان‌ها فراهم می‌کند تا از راه‌های جدیدی مانند ارز دیجیتال در پرداخت و دریافت استفاده کنند. این ارز دیجیتال یکی از اولین پروتکل های بلاک چین در جهان است که برای پرداخت های غیرمتمرکز بهینه شده و برای استفاده توسط بازرگانان، دولت ها، برنامه‌های غیرمتمرکز و توسعه دهندگان استیبل‌کوین‌ها طراحی شده است.

علاوه بر ویژگی های ذکر شده در بالا، COTI یک سرویس داوری را برای اختلافات موجود، معرفی می کند. قطعنامه‌ای متشکل از مجموعه ای غیرمتمرکز از مشارکت کنندگان شبکه که بسیار مورد اعتماد است و به رای گیری می پردازد. احکام اختلاف به شبکه اجازه می دهد تا خدمات غیرمتمرکز ورودی انسانی را به شرکت کنندگان خود ارائه دهد.

الگوریتم Trustchain COTI به گونه ای طراحی شده است که به کاربران قابل اعتماد (یعنی کسانی که دارای رتبه بالا هستند) اعتماد کند. کاربرانی که قابل تائید هستند زمان تائید سریعتری را نسبت به کاربرانی که تائیدیه کمتری گرفته اند تجربه می کنند.

نحوه عملکرد قرارداد هوشمند در ارز دیجیتال کوتی

قراردادهای هوشمند COTI توسط یک کاربر COTI از برنامه کیف پول ایجاد و امضا می شود.

قراردادها با استفاده از زبان برنامه نویسی تخصصی سطح بالا مانند زبان سالیدیتی کدگذاری شده و به آنها ترجمه می شوند.

معرفی پنج آناتومی پرداخت برای ارز دیجیتال کوتی

1) حسابها

در ارز دیجیتال کوتی، یک حساب مجموعه ای از آدرس های رمزنگاری کاربر وجود دارد که با هم ترکیب شده و مدیریت می شوند. کاربران می توانند نحوه استفاده از آدرس های خود را به عنوان آدرس های یکبار مصرف یا دائمی انتخاب کنند. حساب‌ها توسط فول نود  بررسی شده و توسط DSP Nodes امضا شده‌اند.

2) ساختار معامله

یک معامله در شبکه COTI شامل زمینه های توصیفی، زمینه های مربوط به پروتکل رمزنگاری است و مجموعه ای از معاملات پایه اولیه می باشد.

3) هزینه ها

تمام هزینه های شبکه COTI توسط Full Nodes جمع آوری می شود.

4) حساب Multisig

ارز دیجیتال کوتی با استفاده از حساب های چند منظوره، به کاربران امکان می دهد تا از قفل سپرده و سایر قفل های رمزنگاری استفاده کنند.

5) Rolling Reserve

بخشی از وجوه فروشنده است که به منظور حمایت از خریداران مسدود می شود. Rolling Reserve به عنوان عنصر کلیدی سیستم حفاظت از خریداران، برای تجارت آنلاین بسیار مهم است.

ارز دیجیتال کوتی که در بستر بلاک چین  قرار دارد با هدف جایگزینی برای پرداخت سنتی و رفع نواقص این سیستم از جمله تاخیر، کارمزد، شمول جهانی و خطرات طراحی شده است. این کار از طریق معرفی پروتکل مبتنی بر DAG و همچنین زیرساخت‌هایی کاملاً مقیاس پذیر، خصوصی، فراگیر و سریع انجام می شود.

DAG چیست؟

DAG مخفف عبارت Directed Acyclic Graph به معنای گراف جهت‌دار غیرمدور است که نوع دیگری از ساختار داده می باشد. دگ را مانند یک بانک اطلاعاتی تصور کنید که بخش‌های مختلفی از اطلاعات را به هم متصل می‌کند.

نمودارها ماهیتی غیر حلقوی دارند و در جهت خاصی جریان دارند، به این معنی که معاملات را نمی توان تکرار کرد و می توانند خود را بر اساس معاملات قبلی به طور خودکار تأیید کنند بنابراین، هیچ ماینری وجود ندارد که برای تأیید معاملات وقت بگذارد و هزینه ای را برای کدگذاری در نظر بگیرد، که به طور واقعی و کم هزینه وجوه را به کیف پول طرف مقابل مجاز می کند.

مزایای DAG

1) سرعت بالای دگ:

هیچ محدودیتی در مدت زمان و تعداد تراکنش وجود ندارد.

2) عدم نیاز به ماینینگ در دگ:

دگها برای تامین امنیت شبکه بلاک چین خود بر خلاف بقیه رمز ارزها به استخراج تکیه نمی‌کنند.

3) مقیاس پذیری بالای دگ:

به دلیل عدم محدودیت زمانی میتوان تراکنش‌های بیشتری را نسبت به شبکه‌های سنتی بلاک چین، پردازش کنند.

4) محبوب برای پرداخت‌های خرد:

به دلیل بازدهی بالا و هزینه‌های کم DAGها برای پرداخت‌های خرد انتخاب می‌شوند.

معایب DAG

1) عدم تمرکززدایی کامل DAG

هنوز مشخص نیست که آیا دگ ها بدون دخالت شخص ثالث می‌توانند پیشرفت کنند یا خیر.

2) عدم آزمایش DAG در مقیاس بزرگ

با اینکه رمز ارزهای دارای پشتوانه دگ، چند سالی است که وجود دارند، اما آینده آنها همچنان مبهم است و مشکلاتی که ممکن است به وجود بیایند پیش بینی نشده اند.

چه چیزی ارز دیجیتال کوتی را منحصربه‌فرد می‌کند؟

چیزی که کوتی را منحصربه‌فرد می کند بستر آن است. کوتی پلتفرم شرکت‌ها را قادر می‌سازد تا محصولات پیشرفته Fin Tech را ایجاد کنند تا در زمان، داده و هزینه صرفه جویی کنند. کوتی قابلیت پردازش پرداخت‌های آنلاین و آفلاین را دارا می‌باشد که شامل ارزهای رمزپایه و پایدار و همچنین کارت‌های اعتباری و سکه‌های بومی می‌باشد. کوتی اولین پلتفرم جهان است که برای ایجاد  استیبل کوین هایی با قیمت پایدار بهینه شده است. در نتیجه یک کاربر توانایی انتشار ارز دیجیتال با ثبات خود و کنترل کامل بر پول و هم بر داده های خود را دارد.

بنیان‌گذاران ارز دیجیتال کوتی

COTI توسط ساموئل‌فالکون و دیوید آساراف تاسیس شد.

ساموئل‌فالکون بنیانگذار COTI Group است و به عنوان معاون توسعه تجارت در COTI Group کار می کند. او همچنین مدیر ارشد درآمد در Paywize و همچنین بنیانگذار Gil Scott Ltd می‌باشد.

دیوید آساراف یکی از بنیانگذاران COTI Group است، همچنین موسس Frequants بوده و عضو هیئت مدیره یک شهربازی بوده است.

10 قانون برای موفقیت COTI

1) سادگی:

برای اینکه یک رمز ارز بتواند جهانی شود، باید سادگی را به حدی برساند که کاربران نتوانند متوجه ماهیت رمز ارز بشوند.

2) دسترسی:

قابلیت دسترسی آسان در سراسر جهان به یک رمز ارز، مثل یک برگ برنده برای تمام رمز ارزها است.

3) کاربرد:

سرعت بالا و هزینه‌ی پایین، یک رمز ارز رو به کاربردی ترین حالت خودش تبدیل می‌کند. کاربران ترجیح می‌دهند که در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه، معاملات خود را انجام دهند.

4) نوسان در بازار:

نوسانات زیاد و غیرقابل پیش بینی در رمز ارزها تاثیر شدیدی روی کاهش محبوبیت و موفقیت رمز ارز می‌تواند داشته باشد. هیچ خریدار و فروشنده‌ای حاضر به سرمایه گذاری کردن روی رمز ارزهای بی ثبات نمی باشد.

5) قابلیت ارتقا:

حل چالش‌ها و ایرادات رمز ارزها و ارتقا و به‌روز رسانی متداوم آنها می‌تواند یک رمز ارز رو همیشه در مسیر موفقیت جلو ببرد.

6) نقدینگی:

هرچه میزان نقدینگی یک رمز ارز بیشتر باشد و سریع‌تر بتوان آن را به یک دارایی دیگر تبدیل کرد، تمایل افراد برای خرید و فروش آن رمز ارز بیشتر می‌شود.

7) اعتبار و پشتیبانی:

بازگشت پول در صورت عدم دریافت یا رضایت مشتریان از یک رمز ارز جزئی از فرآیند پشتیبانی می‌باشد که در صورت رعایت نکردن میتواند از اعتبار رمز ارز بکاهد.

8) تغییرپذیری و اعتبار:

قابلیت تغییر و تطبیق یک رمز ارز با نیازها و خواسته‌های کاربران میتواند در کاهش هزینه‌ها و کاربردی‌تر شدن رمز ارز نقش مهمی دارد.

9) ناشناس بودن:

ناشناس بودن هویت سازندگان یک رمز ارز برای کابران غیر قبول است و اتفاقی که برای بیت کوین باز این نظر رخ داد، قابل تکرار نیست.

10) شفافیت:

شفاف سازی و ایجاد اعتماد، نقش مهمی در افزایش اعتبار و موفقیت یک رمزارز دارد و میتواند تصویر واضح‌تری از آینده یک رمز ارز در اختیار کاربران قرار دهد.

بررسی آینده COTI

COTI می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای سرمایه‌گذاری سودآور باشد و مثل تجارت کردن در بازارهای گاوی است اما قبل از وارد شدن به هر بازاری لازمه که از قبل همه جوانب رو بررسی کنید تا ریسک کمتری را متحمل بشوید.

چگونه COTI خود را نگه داری کنیم؟

تمامی کیف پول‌های سرد (سخت افزاری) و کیف پول‌های گرم (نرم افزاری) هر دو قابلیت نگهداری از کوتی‌ها را دارند.

کیف پول TRUST WALLT کیف پول سرد رسمی بایننس است که از میان تمام کیف پول هایی که از کوتی را پشتیبانی میکنند، مناسب‌تر است.

نتیجه‌گیری

ارز دیجیتال کوتی یکی از پروتکل های بلاک چین بوده که از آن برای بهینه سازی پرداخت های غیرمتمرکز استفاده می شود. کوتی با پیشی گرفتن از روش‌های سنتی و با امکانات به روزی که در اختیار کاربران قرار می دهد، خیلی زود جایگاه واقعی خود را میان کاربران پیدا می‌کند.