استخراج دوج کوین ؛ بهترین ماینر دوج کوین

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

دوج کوین به یکی از برترین ارزهای دیجیتال در بازار تبدیل شده است. در این مقاله نحوه استخراج و بهترین ماینر دوج کوین را به شما معرفی می‌کنیم.

استخراج Dogecoin برای مدت طولانی به دلیل ارزش بسیار کم میم کوین تا حد زیادی بی‌سود بود. با این حال، DOGE با تنها 0.0024 دلار در 1 ژوئیه 2020 معامله شده است، اکنون به قیمت خیره کننده 0.27 دلار برای هر سکه می‌رسد.

به نوعی این پروژه میم که در سال 2013 به عنوان یک شوخی ایجاد شد، تبدیل به با ارزش‌ترین خط تولید در جهان شده است که ارزش بازار آن تا ژوئن 2021 تقریباً 40 میلیارد دلار است.

بنابراین زمانی که ایلان ماسک در دسامبر 2020 شروع به تمجید از فضایل دوج کوین کرد، تقریباً همه در فضای رمزنگاری در ابتدا آن را به عنوان یک شوخی تلقی کردند.

ماینر دوج کوین چیست؟

ماینر Dogecoin سخت‌افزاری است که گره‌های شرکت‌کننده در شبکه دوج کوین از انجام محاسبات ریاضی مورد نیاز، بررسی و اعتبارسنجی تراکنش‌های دریافتی در Dogechain، بلاک چین اصلی سکه، استفاده می‌کنند.

استخراج دوج کوین چگونه است؟

گره‌های استخراج‌کننده دوج کوین تعیین می‌کنند که کدام تراکنش‌ها در دوج چین گنجانده شوند، آنها را اعتبارسنجی می‌کنند و در «بلوک‌هایی» ترکیب می‌کنند که به صورت زمانی (و تغییرناپذیر) در دفتر مشترک ثبت می‌شوند، که برای همه شرکت‌کنندگان شبکه قابل مشاهده است.

برای جمع‌بندی، این گره‌های ماینر از سخت‌افزار خود برای محاسبه پازل‌های پیچیده ریاضی که بخشی جدایی‌ناپذیر از فرآیند اعتبارسنجی تراکنش هستند، استفاده می‌کنند.

برای تلاش‌های خود، پاداش‌های بلوکی را که در دوج تعیین شده است، دریافت می‌کنند. دوج چین 10000 دوج در دقیقه منتشر می‌کند، که به هر گره‌ای که تراکنش‌های دریافتی را سریع‌تر تایید کند پاداش داده می‌شود.

بهترین ماینر دوج کوین

انواع مختلفی از ماینرهای دوج کوین وجود دارد. در واقع، می‌توانید استخراج Dogecoin را از طریق رایانه یا لپ تاپی که در حال حاضر استفاده می‌کنید، شروع کنید.

بر خلاف بیت کوین، استخراج دوج کوین محاسبات زیادی نیاز ندارد، که به رایانه‌های سطح ابتدایی اجازه می‌دهد تا دوج را استخراج کنند و همچنان سود داشته باشند.

دوج کوین را می‌توان با استفاده از انواع مختلف سخت افزار استخراج کرد، از جمله:

 • پردازنده کامپیوترها (CPU)
 • پردازنده گرافیکی (کارت کرافیگ یا GPU)
 • دستگاه ماینر

ماینرهای پردازنده (CPU)

اگرچه ممکن است، اما استفاده از رایانه شخصی یا کاری برای استخراج Dogecoin ایده‌آل نیست (مگر اینکه واقعاً قدرتمند باشد)، زیرا این فرآیند تمایل دارد اجزای آن، از پردازنده به خیلی زیاد کار بکشد.

استخراج با استفاده از CPU می‌تواند کامپیوتر را مستعد گرم شدن بیش از حد کند و طول عمر آن را در طول زمان کاهش دهد. اگر می‌خواهید استخراج دوج کوین را آغاز کنید، پردازنده مکان خوبی برای شروع است.

پردازنده گرافیکی (کارت گرافیک)

در حالی که CPUها به اندازه کافی قدرتمند هستند، اما GPUها مناسب‌تر هستند، زیرا قدرت بیشتری برای استخراج دارند. اگر ترجیح می‌دهید با پردازنده گرافیکی استخراج کنید، سه مورد از بهترین مواردی که در بازار هستند، عبارتند از:

 • ASUS RX Vega 64
 • Nvidia GeForce GTX
 • SAPPHIRE Pulse Radeon RX 580

ماینرهای الگوریتم Scrypt

دوج کوین با استفاده از یک الگوریتم Scrypt اجرا می‌شود، که اتفاقاً مشابه Litecoin است (و سختی کمتری نسبت به الگوریتم SHA-256 بیت کوین دارد).

بنابراین، ماینرهای Scrypt یک سخت افزار بهینه برای استخراج دوج هستند، زیرا آن‌ها به طور خاص برای استخراج ارزهای دیجیتالی طراحی شده‌اند که از الگوریتم‌های Scrypt استفاده می‌کنند.

اگر می‌توانید آن را بخرید، خرید دستگاه ماینر را در نظر بگیرید، زیرا سود بیشتری نسبت به GPU دارد. بهترین ماینرهای دوج کوین عبارتند از:

 • Bitmain Antminer L3
 • BW L21 Scrypt Miner
 • Innosilicon A2 Terminator

سری Antminer L3

دستگاه Antminer L3 Plus با توان پردازشی 504Mh/s (مگاهش بر ثانیه) و توان مصرفی 800 وات معادل 3.64 آمپر است محصول شرکت Bitmain است. این دستگاه از الگوریتم Scrypt برای ماینینگ و استخراج ارزهای دیجیتال استفاده می‌کند.

دستگاه Antminer L3 Plus Plus نیز با توان پردازشی 596Mh/s (مگاهش بر ثانیه) و توان مصرفی 1050 وات معادل 4.77 آمپر است محصول شرکت Bitmain است. این دستگاه از الگوریتم Scrypt برای ماینینگ و استخراج ارزهای دیجیتال استفاده می‌کند.

شما می‌توانید برای خرید ماینر دوج کوین سری دستگاه‌های L3 برای استخراج ارزهایی مانند دوج کوین و لایت کوین به کار می‌روند همانطور که مشاهده می‌کنید، مصرف بسیار پایینی دارند.

قیمت ماینر دوج کوین

ماینرهای دوج کوین معمولا به این دلیل که قدرت پردازش کمتری دارند و از الگوریتم متفاوتی استفاده می‌کنند، قیمت پایینی دارند. به خصوص سری دستگاه‌های L3 در کنار قیمت مناسب، قدرت خوبی نیز دارند.

نرم افزار استخراج دوج کوین

نرم افزار ماینینگ برای استخراج دوج کوین ضروری است، مهم نیست از چه نوع ماینری استفاده می‌کنید. این نرم افزارها به شما امکان می‌دهد به دوج چین متصل شوید و از قدرت محاسباتی ماینر خود برای کسب پاداش استفاده کنید.

پنج برنامه اصلی استخراج دوج در حال حاضر عبارتند از:

 • EasyMiner (بهترین برای تازه کارها)
 • CGminer (برای دستگاه های ماینر)
 • CudaMiner (بهترین برای دستگاه های ماینر و کارت های گرافیک)
 • CPUMiner (برای پردازنده ها)
 • MultiMiner (بهترین برای دستگاه های ماینر)

توجه داشته باشید که باید مطمئن شوید، سخت افزار شما با نرم افزار انتخابی شما به خوبی کار می‌کند.

بهترین استخر استخراج دوج کوین

استخر ماینینگ یک استراتژی است که در آن گروهی از ماینرها قدرت محاسباتی خود را جمع می‌کنند تا شانس بیشتری برای برنده شدن جوایز بلوک به دست آورند.

استخر استخراج دوج کوین به ماینرهای کوچک اجازه می‌دهد تا ریسک از دست دادن پول خود را کاهش دهند و شانس سودآوری خود را افزایش دهند، زیرا به طور قابل توجهی شانس آن‌ها را برای برنده شدن مداوم جوایز بلوک افزایش می‌دهد.

مشارکت در یک استخر همچنین بار هزینه‌های زیاد و مصرف گران انرژی را کاهش می‌دهد، زیرا چندین طرف قدرت محاسباتی و استخراج خود را به عنوان یک واحد جمع می‌کنند. برترین استخرهای استخراج دوج کوین که در حال حاضر وجود دارد عبارتند از:

AntPool

AntPool در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین استخرهای ماینینگ است و از ماینرهای بیت مین تشکیل شده است. طبق برخی گزارش‌ها، 10 درصد از بلاک‌های ارزهای دیجیتال توسط استخراج‌کنندگان AntPool اضافه می‌شوند.

این استخر از الگوریتم Scrypt پشتیبانی می‌کند، به این معنی که می‌توان از آن برای استخراج دوج کوین و لایت کوین استفاده کرد.

Prohashing

Prohashing یکی از قدیمی‌ترین استخرهای استخراج در بازار است و از چندین آلت کوین مختلف پشتیبانی می‌کند. این مدل از مدل پرداخت به ازای سهم (PPS) استفاده می‌کند و 3.99 درصد هزینه از کاربران دریافت می‌کند.

این استخر همچنین استخراج ادغام شده را ارائه می‌دهد و به کاربران امکان می‌دهد تا دوج کوین و لایت کوین را به طور همزمان استخراج کنند.

ViaBTC

استخر ماینینگ ViaBTCدر حال حاضر 8.82 درصد از کل بلاک‌های بیت کوین را در شش ماه گذشته استخراج کرده است. این یک گزینه فوق العاده برای مبتدیان این بازار است، زیرا یکی از کاربرپسندترین رابط‌ها را ارائه می‌دهد. مانند Prohashing، استخر ViaBTC نیز از استخراج ادغام شده پشتیبانی می‌کند.

Trustpool

Trustpool یک استخر مستقر در روسیه است که از 7 ارز دیجیتال مختلف از جمله دوج کوین و لایت کوین پشتیبانی می‌کند. همچنین دارای استخراج ادغام شده است که به شما امکان می‌دهد هر دو سکه مبتنی بر Scrypt را استخراج کنید. Trustpool در حال حاضر چندین هزار ماینر فعال دوج کوین دارد.

نحوه استخراج دوج کوین

قبل از شروع استخراج دوج کوین، مطمئن شوید که اتصال اینترنت و منبع برق قابل اعتمادی دارید که بتواند نیازهای ماینر شما را برطرف کند.

 • انتخاب سخت فزار مناسب: اول از همه شما به یک ماینر مناسب احتیاج دارید.
 • برنامه خود را انتخاب کنید: هنگامی که سخت افزار خود را به طور کامل تنظیم کردید، زمان آن رسیده است که نرم افزار مناسب را پیدا کرده و آن را دانلود کنید. نصب نرم افزار ماینینگ نسبتاً آسان است، اما مطمئن شوید که نرم افزاری را انتخاب کنید که با پردازنده گرافیکی یا ریگ ماینینگ ماینر شما هماهنگی داشته باشد.
 • کیف پول بسازید: کیف پول شما جایی است که درآمد شما وارد آن می‌شود، بنابراین مطمئن شوید که با به خاطر سپردن عبارت اولیه و ذخیره کلید خصوصی خود، آن را ایمن کنید. علاوه بر این، کیف پول شما باید از دوج کوین پشتیبانی کند.
 • عملیات استخراج را شروع کنید: وقتی همه چیز درست شد، نرم افزار ماینینگ را اجرا کنید و شاهد حرکت عددهای دوج خود باشید. نرم افزار ماینینگ شما باید پیش نمایشی از میزان درآمدتان در ساعت ارائه دهد.