جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

استیک ارز دیجیتال بایننس کوین

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

بایننس کوین، به عنوان کوین اختصاصی صرافی بایننس در سال 2017 توسط این صرافی و با هدف جذب و گردش سرمایه، معرفی شد. ارز دیجیتال بایننس کوین با نام BNB در بین سرمایه گذاران شناخته شده است و بعد از بیت کوین و اتریوم در جایگاه سوم رمز ارزها قرار گرفته است. از جمله مزایای این رمز ارز می توان به این موارد اشاره کرد: هزینه پایین، تخفیف در هزینه معاملات بایننس، امکان استفاده از آن در پلتفرم های دیگر، دسترسی آسان به آن، سرعت بالای انجام تراکنش ها، دسترسی گسترده و امکان مبادله با ارزهای سنتی. در این مقاله نحوه استیک ارز دیجیتال بایننس کوین را در تراست ولت ارائه می دهیم.

ارز دیجیتال بایننس کوین(Binance)

نحوه استیک ارز دیجیتال بایننس کوین

BNB به عنوان توکن پلتفرم بایننس مانند سایر ارزهای دیجیتال، مبتنی بر اتریوم می باشد به همین دلیل ممکن است در آینده کاربران شاهد کاهش احتمالی ارزش آن باشند. یکی دیگر از عوامل ریسک پذیر در سرمایه گذاری بایننس کوین این است که این ارز دیجیتال محدود به صرافی بایننس می باشد، بنابراین اعتبار و عملکرد این صرافی بر روی روند ارز دیجیتال بایننس تاثیر می گذارد. مورد آخر کاهش قیمت ارز دیجیتال بایننس به دلیل سیاست بازخرید بایننس می باشد. بایننس نیز با خارج کردن سکه ها از دوره، باعث افزایش ارزش سکه های باقیمانده می شود. این عمل سوزاندن تا زمانی که 100 میلیون توکن BNB یا نیمی از عرضه سکه ها از بین برود، ادامه دارد. بلاک چین بایننس نیز با تمرکز بر روی برخی موارد مهم طراحی و اجرا شده است. از جمله آنها می توان به این موارد اشاره کرد:

1- هزینه کم در نقدینگی و کارمزد

2- عملکرد بالا همراه با تاخیر کم و توان عملیاتی بالا

3- تجربه کاربری آسان

4- معاملات عادلانه و به حداقل رساندن معاملات براساس اطلاعات نهایی

5- کنترل کلید و وجوه شخصی توسط معامله گران

6- قابل تکامل و توسعه مداوم به واسطه انباشت فناوری، ایده ها و معماری برای بهبود سیستم

استیک ارز دیجیتال بایننس کوین در تراست ولت

استیک کردن بایننس کوین در تراست ولت

استیکینگ ارز دیجیتال یا گواه اثبات سهام، در بلاک چین به عنوان یکی از روش های اجماع شناخته شده است. کاربران به جای ماینینگ کردن رمزارزها، دارایی های خود را در ازای دریافت پاداش، در بلاک چین ها استیک می کنند. از مزایای اصلی این روش می توان به کاهش مصرف انرژی و هزینه های نگهداری از بلاک چین اشاره کرد. کاربران می توانند با این روش با هزینه های پایین و مصرف انرژی کم، علاوه بر کنترل شبکه، امنیت آن را نیز تامین کنند.

برای استیک ارز بایننس کوین در تراست ولت، کاربران ابتدا باید کیف پول خود را به روز رسانی کنند.

۱- شارژ کردن حساب BNB (برای شرکت در فرآیند استیکینگ، حداقل ۱ BNB لازم است).

۲- کلیک کردن بر روی گزینه BNB در صفحه اصلی کیف پول

۳- انتخاب گزینه More و کلیک بر روی Stake

۴- در قسمت BNB Amount، کاربران باید مقدار کوین BNB که می خواهند استیک کنند را مشخص نمایند.

برای استیک کردن BNB، نیاز است که یک ولیدیتور از میان لیست ولیدیتورها(Validators) انتخاب شود.

یک لیست متغیر از ۲۱ ولیدیتور برتر (اعتبارسنج) براساس میزان دارایی که در آنها استیک شده است، به کاربران نمایش داده می شود. در صورتی که ولیدیتور انتخابی، غیر فعال شود پاداشی به کاربران تعلق نمی گیرد، بنابراین کاربران پس از غیر فعال شدن ولیدیتور انتخابی خود، باید ولیدیتور را تغییر دهند.

پس از وارد کردن مقدار BNB و همچنین انتخاب ولیدیتور، باید بر روی گزینه Next، کلیک کرد.

۵- در مرحله آخر، تایید فرآیند استیکینگ صورت می گیرد. سپس با زدن گزینه Send، بایننس کوین در کیف پول تراست ولت، استیک می شود که قابل مشاهده در لیست معامله می باشد.

پس از پایان این فرآیند، با رفرش کردن صفحه BNB تراست ولت، میزان دارایی های استیک شده در ولت را می توان مشاهده کرد.

دریافت پاداش استیک ارز دیجیتال بایننس کوین

دریافت پاداش استیک ارز دیجیتال بایننس کوین

داده های ولیدیتورها، در ساعت 00:00 جهانی به صورت روزانه به روز رسانی می شود. پاداش معاملات در ساعت 00:00 جهانی روز بعدی به صورت روزانه، برای مدیریت ریسک واریز می شود. واریز پاداش ها تا قبل از غیرفعال شدن ولیدیتورها ادامه دارد.

مراحل آن استیک (Unstake) کردن کوین BNB (برداشت رمز ارز استیک شده)

۱- کلیک بر روی گزینه BNB در کیف پول

۲- انتخاب گزینه Moer و کلیک بر روی گزینه Unstake

3- برداشت سهام استیک شده. کاربران می توانند برای برداشت سهام استیک شده خود، گزینه Stake Details (جزئیات استیک) انتخاب و بر روی Withdraw کلیک کنند.

۴- در این مرحله کاربران باید با وارد کردن میزان توکنی که می خواهند برداشت در فیلد مورد نظر و پس از انتخاب ولیدیتور، گزینه Next را انتخاب نمایند. در صورتی که قصد دارند تمام دارایی خود را برداشت کنند باید گزینه Max را انتخاب کنند.

۵- در مرحله آخر، کاربران باید بر روی گزینه Send پس از بررسی نهایی تراکنش، کلیک کنند و سپس معامله را ارسال نمایند. بعد از ارسال، این تراکنش قابل مشاهده در لیست سوابق تراکنش می باشد.

کاربران برای مشاهده تعداد توکن هایی که برای آنها درخواست برداشت داشته اند، می توانند با مراجعه به بخش BNB تراست ولت، در قسمت Pending این تعداد را مشاهده کنند.

کاربران پس از ۷ روز از لغو استیکینگ خود می توانند از توکن های BNB خود استفاده کنند و در این مدت فقط عدد آنها در ولت قابل نمایش می باشد.

برخی نکات در رابطه با عملیات Unstake

1- عملیات Unstake را در طول شبانه روز فقط یک بار می توان انجام داد.

2- در ساعت 00:00 جهانی، دارایی های استیک شده کاربران آزاد می شود.

3- پس از Unstake کردن کوین ها، دیگر پاداشی به کاربران تعلق نمی گیرد.

نتیجه گیری

طی سال های آینده، کوین های BNB به دلیل این که عرضه بیشتری نسبت به ارز دیجیتال بیت کوین دارند ( حداکثر تعداد بیت کوین 21 میلیون و بایننس کوین 200 میلیون)، از ارز دیجیتال بیت کوین به لحاظ حجم کلی سبقت می گیرد و این اهمیت ارز دیجیتال بایننس کوین را نشان می دهد. در حال حاضر کاربران زیادی علاقه مند به استیک کردن این ارز دیجیتال و بهره بردن از مزایای آن هستند. در این مقاله به طور کامل نحوه استیک ارز دیجیتال بایننس کوین در تراست ولت و همچنین نحوه Unstake کردن آن آموزش داده شد.

منبع : alirezamehrabi.com