اعضای تیم دیم 200 میلیون دلار برای راه اندازی بلاک چین جمع آوری کردند

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • اعضای تیم دیم 200 میلیون دلار برای راه اندازی بلاک چین جمع آوری کردند
44444444 - اعضای تیم دیم 200 میلیون دلار برای راه اندازی بلاک چین جمع آوری کردند

کارمندان سابق متا و عوامل کلیدی پروژه استیبل‌کوین منحل‌شده شرکت دیم(Diem)، 200 میلیون دلار برای توسعه پروژه جدیدی به نام «Aptos» جمع‌آوری کرده‌اند.
Aptos توسط Novi، واحد رمزنگاری متا، با همکاری استراتژیک به رهبری Mo Shaikh و سرپرست فناوری Avery Ching بنیان‌گذاری شد. این دو در حال حاضر به عنوان مدیر عامل و مدیر ارشد اجرایی شرکت جدید خدمت می کنند. هر دو در دسامبر(دی 1400) شرکت را ترک کردند، قبل از اینکه Diem در فوریه(بهمن 1400) امسال به Silvergate Capital فروخته شود.
این تیم در حال ساخت یک بلاک چین غیرمتمرکز لایه 1 است که تا حدی مبتنی بر Move است، زبان برنامه نویسی که ابتدا برای Diem توسعه داده شد. این شرکت اکنون در حال رشد اکوسیستم توسعه‌دهنده خود و جذب پروژه‌ها به بلاک چین است که به گفته او شبکه‌ای ارزان، امن و مقیاس‌پذیر است.
طبق اعلامیه 16 مارس(25 اسفند)، سری سرمایه گذاری استراتژیک 200 میلیون دلاری Aptos توسط غول سرمایه گذاری Andreessen Horowitz (a16z) همراه با حمایت شرکت های برتر مانند Three Arrows Capital، FTX Ventures، Paxos و Coinbase Ventures رهبری می شد.
این بودجه برای استخدام کارکنان جدید و حمایت از «شرکت‌ها، برندها و سازندگان» که به دنبال توسعه پروژه‌ها در بلاک چین Aptos هستند، استفاده می‌شود، با این که چندین پروژه دیفای، NFT، Web3، رسانه‌های اجتماعی و پرداخت در حال حاضر در حال انجام هستند.

در کنار اعلام بودجه، Aptos همچنین یک شبکه عمومی با یک پایگاه کد منبع باز راه اندازی کرده است. تیم به این نشریه گفت که نام‌های بزرگی مانند Anchorage، بایننس و کوین بیس راهنمایی و کدهای کمکی را برای devnet ارائه کرده‌اند.