جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

افزایش خوش‌بینی‌ها برای رسیدن بیت کوین به ۶۰ هزار دلار!

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو مبنی بر عدم افزایش نرخ بهره قبل از پایان سال، بیت کوین (BTC) را به بالاترین سطح خود یعنی ۳۸۹۱۹ دلار در سال ۲۰۲۳ رساند. همین امر باعث شده است تحلیلگران پیش‌بینی کنند که قیمت می‌تواند تا ۴۰۰۰۰ دلار افزایش پیدا کند.

نظر پاول، در میان داده‌های مثبت اقتصادی و کاهش تورم ایالات متحده، به خوش‌بینی‌ها دامن می‌زند و برخی پیش‌بینی می‌کنند که تا آوریل ۲۰۲۴ قیمت بیت کوین می‌تواند به ۶۰۰۰۰ دلار افزایش یابد.

علی‌رغم نگرانی‌ها درباره رکود اقتصادی در سال ۲۰۲۴، سرمایه‌گذارانی مانند رابرت کیوساکی از انباشت بیت کوین به عنوان پوشش محافظتی حمایت می‌کنند.

بر اساس داده‌های گلس‌نود (Glassnode)، بیش از ۳۷۰۰۰ بیت کوین به ارزش ۱.۴ میلیارد دلار از ۱۷ نوامبر از صرافی‌ها خارج شده است که نشان‌دهنده روندی است که سرمایه‌گذاران ترجیح می‌دهند مستقیماً دارایی‌های خود را نگه دارند.

این جریان خروجی و تصمیم برای نگهداری، می‌تواند با برخی از اتفاقات اخیر، از جمله محکوم شدن صرافی بایننس، مرتبط باشد. علاوه بر این، از جریان خروجی ذکرشده که حاکی از افزایش تقاضا و کاهش فشار فروش از سوی فروشندگان است، می‌توان نتیجه گرفت که سرمایه‌گذاران نسبت به تأیید یک صندوق قابل معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین در ایالات متحده خوش‌بین هستند.

از نظر تاریخی، خروج ارز با پایین‌ترین قیمت‌های ثبت‌شده از صرافی‌ها، نشان‌دهنده انتظارت افزایش قیمت در میان‌مدت خواهد بود.

افزایش قیمت بیت کوین پس از اظهارات کریس والر، از اعضای فدرال رزرو در مورد رکود اقتصادی، نشان می‌دهد که سیاست‌های مناسب می‌تواند احساسات مثبت را در مورد بیت کوین تقویت کند.