افزایش علاقه به رمزارزهای حفظ حریم خصوصی در یک ماه اخیر

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

BIC top coins.jpg.optimal - افزایش علاقه به رمزارزهای حفظ حریم خصوصی در یک ماه اخیر

فعالیت‌های بازار در هفته‌های اخیر رشد چشمگیری را در ارزش ارزهای دیجیتال متمرکز بر حریم خصوصی مانند Monero ،Dash ،Zcash و Haven Protocol نشان می‌دهد.

این دارایی‌ها که عمدتاً به افزایش تنش‌های سیاسی در اوکراین و کانادا نسبت داده می‌شود، از حمایت عظیمی برخوردار بوده‌اند، زیرا بسیاری از سرمایه‌گذاران اکنون بر این باورند که این نوع سرمایه‌گذاری در رمزارزها می‌تواند ناشناس بودن مالی را فراهم کند.

عملکرد رمزارزهای حریم خصوصی در ماه مارس
با پایان یافتن ماه مارس (اواسط اسفند ۱۴۰۰ تا اوایل فروردین ۱۴۰۱)، داده ها نشان می دهند که برخی از دارایی های دیجیتالی با بهترین عملکرد در این ماه، رمزارزهای حریم خصوصی بوده‌اند.

Monero، محبوب ترین دارایی در این کلاس، شاهد افزایش قیمت از حدود ۱۳۴ دلار در اوایل این ماه (اواسط اسفند ۱۴۰۰) به ۲۱۰ دلار بود. رشد بیش از ۴۰ درصدی در ۳۰ روز گذشته.

سایرین، مانند ZCash، از کمتر از ۱۰۰ دلار به ۱۹۷ دلار در همان بازه زمانی رشد کرد و حتی برای مدت کوتاهی به ۲۰۷ دلار نیز رسید. قیمت Dash به ۱۲۸ دلار افزایش یافت و پروتکل نسبتاً جدید Haven نیز تا ۴/۲۰ دلار رشد کرد.

با توجه به بحران ژئوپلیتیک و فرمان اجرایی تازه امضا شده توسط جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، به نظر می رسد که این رمزارزها بزرگترین برندگان فعلی باشند. در حالی که تمرکز جامعه بر دارایی هایی مانند بیت کوین و اتریوم بوده است، رمزارزهای حفظ حریم خصوصی مانند Monero به طور پیوسته شاهد هجوم سرمایه گذاران بوده اند.

نگرانی های نظارتی در مورد رمزارزهای حفظ حریم خصوصی 
افزایش محبوبیت رمزارزهای حفظ حریم خصوصی منجر به بهبود تقاضای آنها می شود، بنابراین تنظیم کننده ها به دنبال راه هایی برای جلوگیری از ویژگی های امنیتی و ناشناس بودن آنها هستند. به عنوان یک عملکرد نظارتی، کره جنوبی رمزارزهای حریم خصوصی (AEC ها) را در سال ۲۰۲۱ ممنوع کرد.

به طور مشابه، شبکه اجرای جرایم مالی ایالات متحده (FinCEN) گزارش داد که AEC ها از فناوری های مختلفی استفاده می کنند که از تشخیص فعالیت تراکنش ها در بلاک چین توسط افسران امنیتی جلوگیری می کند. حتی صرافی هایی مانند OKEx نیز کوین‌های حریم خصوصی را از پلتفرم خود حذف کرده‌اند.

صرف نظر از تهدیدهای متعدد مقرراتی و حتی حذف دارایی ها توسط برخی صرافی ها، سرمایه گذاران و توسعه دهندگان نسبت به AEC ها امیدوار هستند. آنها معتقدند که این مقررات فقط اهمیت و محبوبیت بیشتری را برای آنها به ارمغان می آورد.