اینتل اواخر امسال با ارسال شتاب دهنده بلاک چین وارد فضای کریپتو می شود

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • اینتل اواخر امسال با ارسال شتاب دهنده بلاک چین وارد فضای کریپتو می شود
8b718c44b05b652a2d26511db76c120f - اینتل اواخر امسال با ارسال شتاب دهنده بلاک چین وارد فضای کریپتو می شود

روز جمعه، Raja M. Koduri، معاون ارشد سیستم‌های محاسباتی شتاب‌دهنده و گروه گرافیکی در اینتل، قصد خود را برای کمک به توسعه فناوری‌های بلاک چین، با معرفی شتاب‌دهنده‌های استخراج رمزارز کارآمد که در سال جاری منتشر خواهند شد، اعلام کرد. پیش از این، اینتل اعلام کرده بود که در کنفرانس بین‌المللی مدارهای حالت در اواخر این ماه از نسل بعدی ماشین‌های ماینینگ مدار مجتمع ویژه برنامه‌ها رونمایی خواهد کرد.
این شرکت همچنین کنفرانس بین المللی مدارهای حالت جدیدی را در بخش Koduri تشکیل خواهد داد. این شرکت مسئول ساخت پلتفرم های سیلیکونی سفارشی برای بهینه سازی عملکرد استخراج بلاک چین و طراحی ابررایانه ها خواهد بود.
علاوه بر این، این شرکت معتقد است که نوآوری‌های مدارش، شتاب‌دهنده بلاک‌چینی را ارائه می‌کند که بیش از 1000 برابر عملکرد بهتری در هر وات یا انرژی مصرف‌شده در واحد زمان، نسبت به پردازنده‌های گرافیکی اصلی مورد استفاده برای استخراج شبکه‌های بلاک چین، که از رمزگذاری SHA-256 استفاده می‌کنند، دارد. در رابطه با توسعه، اینتل گفت:
آرگو بلاکچین، BLOCK (که قبلا به عنوان Square شناخته می شد)، و زیرساخت GRIID از اولین مشتریان ما برای این محصول آینده هستند. این معماری بر روی یک قطعه کوچک سیلیکون پیاده سازی شده است تا کمترین تأثیر را بر عرضه محصولات فعلی داشته باشد.

اینتل در طول سال ها رابطه عجیب و کم حاشیه ای با فضای ارزهای دیجیتال داشته است. دشواری استخراج بیت کوین به حدی افزایش یافته است که ASIC ها بیش از GPU ها برای شانس سودآوری مورد نیاز هستند. در مورد استخراج اتریوم، NVIDIA و AMD در حال حاضر با پردازنده‌های گرافیکی خود که به صورت انبوه به استخراج‌کنندگان محلی فروخته می‌شوند، بر این حوزه تسلط دارند. قبل از رونمایی از سخت‌افزار استخراج بیت‌کوین، اینتل به غیر از تصاحب سهم کوچکی از سهام کوین‌بیس در سال گذشته، اقدام چندانی در حوزه کریپتو ندیده بود.