ایکان سیتی(Akon City) چیست؟

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

Akon city چیست؟ شهری زیبا که ارزهای دیجیتال مبادلات آن را انجام می دهند، رپر معروف می خواهد یکی از آرزوهایش را به حقیقت تبدیل کند. آکون خواننده مطرح و بزرگ سنگالی – آمریکایی است، اصالت این خواننده سنگالی بوده و در یک خانواده آفریقایی که همه آن ها موسیقیدان بوده اند در 16 مارس سال 1973 میلادی متولد شد. Akon می خواهد یک شهر زیبا به اسم Akon city بسازد که تمام مبادلات آن به وسیله ارزهای دیجیتال صورت می گیرد.

Akon کیست؟

Akon در آمریکا متولد شد اما تا سن 7 سالگی در داکار سنگال زندگی می کرد، وی اولین موسیقی خود را به نام Operation of Nature در سن 15 سالگی ضبط کرد اما بلافاصله پس از آن به جرم سرقت مسلح و توزیع موارد مخدر به زندان رفت. زندان از علاقه او کم نکرد چراکه وی در این مدت بر روی مهارت خود یعنی موسیقی کار کرد، پس از آن که از زندان آزاد شدشروع به ساخت و ضبط آهنگ هایی در استودیوی خانگی اش کرد.

او در طول دوران حرفه ای خود چندین جایزه برای آلبوم های خود دریافت کرده است. وی همچنین با همکاری با نوازندگان مشهور جهان مانند گوئن استفانی، اسنوپ داگ، مایکل جکسون و لیونل ریچی چندین آهنگ موفق ارائه کرده است.

Akon city شهری زیبا

ایکان (Akon) خواننده مشهور و پرطرفدار آمریکایی – سنگالی، توافق نامه ای را با دولت کشور سنگال به امضا رسانده است که طی آن مجوز یک منطقه ویژه اقتصادی مبتنی بر ارزهای دیجیتال به وی اعطا شده است. به گزارش دیزین، این منطقه ویژه “ایکان سیتی” (Akon City) نام دارد، خواننده مشهور در شبکه اجتماعی توییتر خود ضمن اعلام انجام کارهای پایان این توافق نامه می نویسد:

کارهای توافق‌نامه ایکان سیتی در سنگال به اتمام رسید. امیدواریم به زودی میزبان شما باشیم.

آکون سیتی(Akon City) چیست؟

ایکان در سال 2018 میلادی در حاشیه یک فستیوال بازاریابی و تبلیغات کان لاینز (Cannes Lions) خبر از ایجاد این شهر در کشور سنگال داد؛ به گفته ایکان خواننده مشهور دنیای موسیقی، این شهر از ارز دیجیتال ایکان با نام “ای کوین” Akoin استفاده خواهد کرد.

Akon city در ابتدا “ایکان کریپتو سیتی” (Akon Crypto City) نام داشت،معامله گران و سرمایه گذاران دنیای ارزهای دیجیتال (کریپتوکارنسیcryptocurrency)، با انجام کارهای پایانی پروژه می توانند بهره برداری از آن را امری محتمل در آینده ای نه چندان دور بدانند.

تنها چند روز پیش از انتشار توییت ایکان، یک خبرگزاری در آفریقا از برگزاری یک مراسم برای امضای تفاهم نامه میان ایکان و شرکت گردشگری ساپکو (SPACO) خبر داده بود، شرکت ساپکو در حوزه توریست و گردشگری فعالیت دارد، این شرکت توسط مقامات محلی اداره می شود، در متن این خبر و به نقل از وزیر گردشگری کشور سنگال آمده است:

جدا از اینکه ایکان یک خواننده است، او سرمایه‌گذاری است که به آفریقا ایمان دارد.

با توجه به بیانیه رسمی، ایکان سیتی در زمینی به مساحت تقریبی 780 هکتار در نزدیکی داکار، پایتخت کشور سنگال ساخته خواهد شد. این زمین توسط شخص رئیس جمهور کشور آفریقایی سنگال به Akon اهدا شده است؛ این زمین حدود 5 دقیقه با فرودگاه بین المللی داکار فاصله دارد؛ همچنین در این بیانیه آمده است که:

ایکان کریپتو سیتی اولین نمونه از نوع خود است که توسعه آن آغاز شده است. صد در صد عملیات‌ جاری این شهر با استفاده از ای کوین صورت می‌گیرد. این شهرِ آینده‌ نگرانه در زمینی به مساحت ۸ میلیون متر مربع ساخته خواهد شد و به ساحل و شهر داکار نیز بسیار نزدیک است.

آشنایی بیشتر با آکون سیتی – Akon city

در بخش دیگری از گزارش خبرگزاری آفریقایی آمده است که آلیون اندیایه (Aliune Ndiaye)، از مقامات ارشد شرکت گردشگری توریستی ساپکو، اعلام کرده است که ایکان پلن ها و طرح های متفاوتی برای شهر رویایی خود دارد و برنامه‌هایی نیز برای ساخت تاسیسات در دهکده امبودین (Mbodiene) دارد. این دهکده در حد فاصل ۱۲۰ کیلومتریِ جنوب داکار قرار دارد.

اما کماکان مشخص نیست که ساخت این تاسیسات بخشی از برنامه توسعه ایکان سیتی است یا پروژه دوم این خواننده در کشور سنگال؛ ایکان سال ۲۰۱۸ در مصاحبه‌ای با نیوزویک (NewsWeek) گفت که امیدوار است این شهر اولین نمونه‌ای باشد که [تماماً] از ارزهای دیجیتال استفاده می‌کند. او در این مصاحبه گفت:

با ایکان در حال ساخت چندین شهر هستیم و اولین آن در سنگال قرار دارد. در حال خریداری زمین و کاغذبازی‌های قانونی آن هستیم. قصد داریم تا آن [شهر] را به یک منطقه آزاد تجاری و بازارِ آزمایشیِ مبتنی بر ارزهای دیجیتال بدل کنیم.

ایکان در ادامه گفت:

در صورتی که این پروژه جواب بدهد، در کشورهای آفریقایی دیگر هم اجرایی خواهد تا تمام شهرها به یکدیگر متصل باشند. این یک پروژه ۵۰ الی ۱۰۰ ساله است. احتمالاً در زمان پایانش زنده نخواهم بود. در خصوص پروژه سنگال، ضرب‌العجل ده ساله تعیین شده است.

جفری برنز (Jeffrey Berns)، میلیونر فعال در حوزه ارزهای دیجیتال نیز برنامه‌هایی برای ایجاد شهری بلاک چینی و مبتنی بر ارزهای دیجیتال دارد که در کویر نوادا در ایالات‌متحده احداث خواهد شد.

قدرت یک شهر با استفاده از ارز دیجیتال Akoin در چیست؟

وب سایت معتبر کوین تلگراف برای کسب اطلاعات از این موضوع با جان کاراس (Jon Karas)، بنیان گذار و رئیس Akoin، صحبت کرد. وی افزود که پس از اتمام آکون سیتی در سال ۲۰۳۰، این شهر امکانات زیادی را برای ساکنان این شهر فراهم می کند لذا برای استفاده از این امکانات ساکنان این شهر باید از رمز ارزهای بازار کریپتوکارنسی استفاده کنند. هدف از این کار این است که بتواند پذیرش گسترده ارزهای دیجیتال را در سراسر آفریقا گسترش دهد.

کاراس اظهار داشت:

“ما به دنبال همکاری با دولت برای کمک به استفاده از فناوری بلاک چین برای تهیه زیرساخت های شهری معمولی مربوط به مالیات ها و عوارض واردات و امور مربوط به تجارت می باشیم.”

کاراس اظهار داشت که سیستم حمل و نقل خودمختار این شهر، از راه اندازی دره ارز دیجیتال در سوئیس الگو برداری می کند. کاراس همچنین اظهار داشت که ممکن است ساکنان بتوانند مالیات، مجوزهای تجاری و حتی برنامه های اساسی را با استفاده از رمز ارزهای دنیای کریپتوکارنسی پرداخت کنند.

کاراس عنوان کرد: “انواع مختلف برنامه های کاربردی بلاک چین وجود دارد که این شهر را آینده گرایانه تر و یکپارچه تر جلوه می دهد و توضیح داد که این شهر پتانسیل این فناوری را برای سایر رهبران و کشورهای آفریقا نشان خواهد داد.”

وی در ادامه اظهار داشت:

“اعتقاد ما این است که ابزارها و خدمات بلاک چین یکی از مهم ترین مواردی است که در دهه های آینده به آفریقا کمک می کند تا چیزهایی را که مردم از طریق این فناوری به آنها دسترسی پیدا کنند، توانایی تأثیرگذاری در تغییرات دائمی و پایا را داشته باشند.”

خبری جنجالی در مورد Akon City

طبق خبر رسمی از وب سایت معتبر کوین تلگراف، مردم سنگال از این طرح به علت رها شدن و پیگیری نشدن آن به شدت عصبی هستند؛ چراکه معتقد هستند، ایکان رپر معروف دنیای موسیقی این طرح را به حال خود رها کرده است.

نتیجه گیری: آکون سیتی(Akon City) یک شهر است که تمام تبادلات آن به وسیله ارزهای دیجیتال صورت می گیرد، شهری رویایی که قرار است توسط خواننده معروف سنگالی – آمریکایی به نام Akon ساخته شود.