بانک مرکزی هند به شدت نسبت به استفاده از رمزارزها حساس می شود

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

12 RBI Governor bats for crypto ban says it could cause serious - بانک مرکزی هند به شدت نسبت به استفاده از رمزارزها حساس می شود

بانک مرکزی هند (RBI) با اتخاذ تصمیم های سختگیرانه ای علیه مجوزهای رمزارزها در این کشور پیشرو شده است. روزنامه تجاری بیزینس استاندارد هند در توئیتی نوشت که RBI نسبت به رمزارزها محتاط است.

وزارت دارایی این کشور یک مقاله مشاوره برای برنامه ریزی چارچوب نظارتی برای معامله با دارایی های رمزارزی اعلام کرد. قابل ذکر است، این طرح بیان می کرد که در مدت شش ماه نظرات عمومی را نیز می پذیرد. در حال حاضر، این مرجع به دنبال ایده هایی از موسساتی مانند بانک جهانی، صندوق بین المللی پول (IMF) و هیئت ثبات مالی (FSB) است.

پیش از این، Shaktikantha Das، رئیس RBI گفته بود که فناوری بلاکچین یک دهه قدمت دارد و می تواند بدون نیاز به رمزارزها به رشد خود ادامه دهد. علاوه بر این، او گفت که RBI نگرانی‌ها و مشکلات جدی در مورد رمزارزها دارد. همچنین، RBI نیز نسبت به ارزهای رمزنگاری شده خصوصی ابراز نگرانی کرده و از آن ها به عنوان تهدیدی برای ثبات اقتصاد کلان و مالی یاد کرده است.

مقررات کریپتو در هند سال ها موضوع بحث بوده است. اگرچه این کشور در سال 2018 (1397) به طور موثر رمزارزها را ممنوع کرده بود، اما دادگاه عالی این ممنوعیت را در سال 2020 (1398) لغو کرده است. با این حال، بودجه امسال اتحادیه، ارزهای دیجیتال و رمزارزها را با ابلاغ برخی مقررات در مورد آن ها معرفی کرد. همچنین، افرادی که دارایی های کریپتو را در اختیار دارند، ملزم به پرداخت 30 درصد مالیات هستند. در برابر این، بسیاری از هندی ها طوماری را برای حذف مالیات امضا کرده اند.

در سخنرانی اخیر، T Rabi Sankar، معاون RBI، در کنفرانس انجمن بانک های هند گفت که ممنوعیت رمزارزها بر جذب فناوری بلاکچین در هند تأثیر می گذارد. بسیاری از هندی ها قبلاً در صنعت کریپتو سرمایه گذاری کرده اند و ممنوعیت آن منجر به از دست دادن ثروت آن ها می شود.