جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

با افزایش نگرانی ها از جنگ روسیه و اوکراین، بیت کوین (BTC) حمایت 37000 دلاری خود را از دست داد

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • با افزایش نگرانی ها از جنگ روسیه و اوکراین، بیت کوین (BTC) حمایت 37000 دلاری خود را از دست داد
Bitcoin Crash Pyth Network - با افزایش نگرانی ها از جنگ روسیه و اوکراین، بیت کوین (BTC) حمایت 37000 دلاری خود را از دست داد

بزرگترین رمزارز جهان ، بیت کوین (BTC) به زیر سطوح حمایتی حائز اهمیت خود در حدود 37000 دلار کاهش یافت و در حال حاضر با ارزش بازار 693 میلیارد دلاری در سطح 36,790 دلاری معامله می شود. این دومین باری است که در ماه فوریه(بهمن-اسفند) قیمت بیت کوین به زیر سطح 37000 دلاری کاهش می یابد.

این درحالیست که بازار رمزارز ها اصلاح گسترده ای را تجربه می کند و کل این بازار در 24 ساعت گذشته با سقوط 7 درصدی بالغ بر 100 میلیارد دلار از دارایی سرمایه‌گذاران را از دست داده است. سقوط اخیر بازار به دنبال اخباری مبتنی بر اینکه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، استقلال مناطق جدا شده در شرق اوکراین را به رسمیت می شناسد ،0صورت گرفته است. نگرانی ها از وقوع جنگ با توجه به فرمان آقای پوتین مبنی بر ورود نیروها افزایش یافته است.

فعلا مشخص نیست که آیا ورود نیروهای روسی به معنی اشغال اوکراین است و یا خیر ، اما مطمئناً نقطه آغازی است برای آنچه که می تواند مسیر را برای یک عملیات نظامی طولانی با هدف قرار دادن این کشور هموار کند.

سقوط شدید آلت کوین ها

روند اصلاحی در بین آلتکوین ها در حال حاضر ادامه داد و به قوت خود باقیست. ده آلتکوین برتر بازار از جمله اتریوم (ETH) بین 7 تا 15 درصد سقوط کرده اند. قیمت اتریوم با افت 6.92 درصدی در حال حاضر در سطح 2592 دلاری معامله می شود.

ریپل(XRP)، کاردانو (ADA) و سولانا (SOL) با سقوط 13 درصدی ، به شدت تحت تاثیر این عوامل قرار گرفتند. رمزارز ترا (LUNA) با افت 3.5 درصدی عملکرد نسبتاً بهتری داشت. تحلیلگر محبوب بازار ارزهای دیجیتال وو بلاک چین(Wu Blockchain) عنوان کرد:

گلدمن ساکس انتظار دارد که شاخص نزدک پتاسیل افت 9.6 درصدی و رشد 8.6 درصدی را دارد. شاخص نزدک بیشترین همسبتگی را با بازار رمزارزها دارد. سفارت چین در اوکراین همچنین خاطر نشان کرد که وضعیت در شرق اوکراین در معرض تغییرات اساسی قرار دارد.

این بدان معناست که می توان انتظار تداوم ناپایداری تحولات ژئوپلیتیک را داشت. نکته قابل توجه این است که فعلا مشخص نیست که فدرال رزرو در چنین شرایطی با چه شدتی نرخ بهره را افزایش خواهد داد.

با روند اصلاحی امروز، بیت کوین و تمامی ده رمزارز برتر بازار در نمودار هفتگی خود ، 15 الی 25 درصد کاهش یافته اند.