بزرگترین بانک کره اولین صندوق سرمایه گذاری رمزنگاری این کشور را راه اندازی می کند

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • بزرگترین بانک کره اولین صندوق سرمایه گذاری رمزنگاری این کشور را راه اندازی می کند
1 국민은행 여의도본사 - بزرگترین بانک کره اولین صندوق سرمایه گذاری رمزنگاری این کشور را راه اندازی می کند

طبق اعلامیه کوکمین بانک(Kookmin Bank)، بزرگترین بانک کره جنوبی از نظر دارایی خالص، قصد دارد محصولات سرمایه گذاری ارز دیجیتال را با تمرکز بر سرمایه گذاران خرد عرضه کند.

این بانک کمیته مدیریت دارایی های دیجیتال را با هدف راه اندازی صندوق کریپتو قابل معامله در بورس (ETF) و محصولات آتی به محض اینکه مقررات در کشور اجازه دهد، تشکیل داده است

هونگ گوم کیم(Hong-Gom Kim)، رئیس بخش مدیریت کمیت شاخص بانک کوکمین، می گوید: “ما در اسرع وقت یک صندوق سرمایه گذاری مجازی با تم دارایی و موارد دیگری را نیز راه اندازی خواهیم کرد.”

همراه با توسعه یک صندوق از طریق شاخص ارز مجازی پیشنهادی خود، این بانک همچنین احتمال تاسیس یک صندوق ترکیبی که شامل کریپتو در کنار دارایی‌های سنتی است را نیز بررسی می کند. این صندوق توسط یک مدیر ارشد سرمایه گذاری برون سپاری شده برای ارائه ضمانت های سرمایه گذاری آن به کار گرفته خواهد شد. همچنین ممکن است در مستمری های بازنشستگی استفاده شود.

این اقدام به دنبال حرکت سایر مؤسسات بانکی قدیمی آسیایی به سمت ارزهای دیجیتال صورت می‌گیرد. هفته گذشته، بانک DBS سنگاپور برنامه هایی را برای یک میز معامله خرد دارایی دیجیتال در اواخر سال جاری اعلام کرد. در ژانویه، بانک اتحادیه فیلیپین از برنامه‌های خود برای ارائه خدمات معاملاتی و نگهداری ارزهای دیجیتال پرده برداری کرد.