بهره‌گیری خانه مد دیجیتال از هوش مصنوعی برای عرضه لباس‌های مجازی!

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

خانه مد دیجیتال، DressX، اعلام کرد که برای ادامه عرضه محصولات پوشیدنی واقعیت مجازی و واقعیت افزوده خود، 15 میلیون دلار جمع‌آوری کرده است.
علی‌رغم اینکه کمتر از سه سال از راه‌اندازی DressX می‌گذرد، خود را در زمره قدیمی‌ترین و شناخته‌شده‌ترین بازیگران در اقتصاد ابزارهای پوشیدنی دیجیتال «تحول‌محور» و «به سرعت در حال تکامل» به حساب می‌آورد. DressX آیتم‌های مد مجازی را طراحی می‌کند تا آواتارهای مجازی بتوانند آنها را هم درون زنجیره، به عنوان NFT و هم خارج از زنجیره، به عنوان پوسته، در اکوسیستم‌های بازی غیرمبتنی بر بلاکچین، بپوشند.
همچنین، این شرکت لباس‌های واقعیت افزوده (AR) ایجاد می‌کند که کاربران واقعی می‌توانند به عنوان فیلتر در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی بپوشند.
این شرکت در ژانویه گذشته با غول فناوری متا همکاری کرد تا لباس‌های دیجیتالی را به متاورس جهانی Horizon World این شرکت بیاورد. مخالفان استدلال می‌کردند که این شرکت با بزرگ‌ترین مخالف و مانع برای یک متاورس باز و غیرمتمرکز، متحد شده است.

مورد استفاده اصلی DressX تاکنون، رسانه‌های اجتماعی است: کاربرانی که لباس‌های دیجیتال AR را در عکس‌های اینستاگرام می‌پوشند یا کلاه‌های مجازی را در ویدیوهای زنده می‌پوشند. چنین برنامه‌هایی نیازی به سازگاری با بلاکچین ندارند.
یکی دیگر از این فناوری‌ها، هوش مصنوعی است. در ماه آینده، DressX قصد دارد نسخه بتای برنامه‌ای را عرضه کند که با کمک هوش مصنوعی به کاربران این امکان را می‌دهد تا لباس‌های دیجیتال را به سرعت روی تعداد زیادی عکس یا ویدیو قرار دهند، به گونه‌ای که به طور قابل توجهی روند تنظیم قطعات مد AR را سرعت بخشد.
بنیان‌گذاران DressX می‌گویند که افزایش ۱۵ میلیون دلاری سرمایه آنها به این شرکت اجازه می‌دهد تا مقیاس‌پذیری را به‌ویژه در بخش فنی آغاز کند.