تتر 150 میلیون دلار USDT را مسدود کرد

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

تتر سه آدرس دیگر اتریوم را به لیست سیاه خود اضافه کرده است که ارزش بیش از 150 میلیون دلار استیبل کوین USDT را بین آنها نگه می دارد.
به عنوان یک شرکت متمرکز، تتر می‌تواند آدرس‌هایی را که فکر می‌کند در جرم، پولشویی یا به هر دلیل دیگری که انتخاب می‌کند درگیر هستند، در لیست سیاه قرار دهد.
این اولین باری است که تتر یک آدرس را در سال 2022 در لیست سیاه قرار می دهد، اما سال گذشته 312 آدرس را به لیست سیاه اضافه کرد و از زمان اولین بار در 28 نوامبر 2017(7 آذر 1396)، 563 آدرس را به لیست سیاه اضافه کرد.
تتر فاش نکرده است که چرا این سه آدرس جدید در لیست سیاه قرار گرفته اند، اما از قدرت خود برای لیست سیاه آدرس هایی که در حملات سایبری و تحقیقات اجرای قانون دخیل هستند استفاده کرده است. پس از هک Kucoin در سپتامبر 2020(شهریور1399)، تتر حدود 35 میلیون دلار USDT را مسدود کرد تا از سرمایه گذاری هکرها در سرقت خود جلوگیری کند.
همچنین ممکن است “دلایل احتیاطی” برای قرار گرفتن در لیست سیاه وجود داشته باشد، مانند ارتباط با کلاهبرداری، که اریک وال(Eric Wall)، مدیر ارشد اجرایی Arcane Asset به عنوان دلیلی برای مسدود شدن جداگانه تتر در سال 2020 اشاره کرد.

نگرانی‌های مربوط به عدم تمرکززدایی ممکن است عاملی برای پذیرش استیبل کوین TerraUSD (UST) از algo stablecoin بلاکچین Terra باشد. در حال حاضر چهارمین استیبل کوین بزرگ با ارزش بازار 10.6 میلیارد دلار است. ارزش بازار این رقیب غیرمتمرکز در مقایسه با USDT که چهارمین ارز دیجیتال بزرگ در مجموع با ارزش بازار 78.5 میلیارد دلار است، هنوز کمرنگ است.