جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تحلیلگران: نوسانات بازار بیت کوین و اتریوم از برخی سهام ها کمتر است!

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • تحلیلگران: نوسانات بازار بیت کوین و اتریوم از برخی سهام ها کمتر است!
اتریوم 4 - تحلیلگران: نوسانات بازار بیت کوین و اتریوم از برخی سهام ها کمتر است!

همیشه نوسانات زیاد بازار ارزهای دیجیتال استدلالی بوده است که مخالفان علیه این کلاس از دارایی داشته اند. آنها مدعی هستند که این نوسانات ریسک زیادی را بر سرمایه گذاران تحمیل می کند پس باید از آن اجتناب کرد. اما طبق جدیدترین داده‌های IntoTheBlock، دو ارز دیجیتال بزرگ بازار یعنی بیت‌کوین و اتریوم، در مقایسه با برخی از سهام ها، نوسانات کمتر و سود بیشتری را تجربه می کنند.

تحلیلگران IntoTheBlock ابزاری خودکار برای محاسبه نسبت شارپ (Sharpe ratio) ایجاد کردند، این شاخص به سرمایه گذاران در ارزیابی نسبت ریسک به ریوارد کمک می کند. این نسبت بر اساس عملکرد گذشته پرتفوی محاسبه می شود. نسبت های بالا معمولاً به عنوان نشانه خوبی از توزیع نسبت ریسک / ریوارد در نظر گرفته می شود.

بر اساس تجزیه و تحلیل ارائه شده توسط کارشناسان این شرکت تحلیلی، بیت کوین و اتریوم در مقایسه با بسیاری از سهام ها، به ویژه سهام شرکت های مرتبط با رمزنگاری مانند کوین بیس، نوسانات کمتری را نشان می دهند. به عبارت دیگر، نسبت شارپ برای بیت کوین روی 0.02- باقی می ماند در حالی که همین نسبت برای اتریوم 0.04 است. از سوی دیگر، برخلاف تصور عمومی، برخی سهام ها عملکرد بدتر یا مشابهی را با دارایی های دیجیتال نشان می دهد.

از آنجایی که این فرمول به ما اجازه می دهد بازده یک دارایی را نسبت به نوسانات آن تعیین کنیم، اکثر شرکت های مرتبط با حوزه رمزنگاری، وضعیتی مشابه یا ضعیف تر از بیت کوین و اتریوم دارند که نشان می دهد قرار گرفتن در معرض بازار ارزهای دیجیتال از طریق سهام شرکت های فعال در این حوزه ممکن است در واقع ریسک بیشتری نسبت به خرید دارایی های دیجیتال به دنبال داشته باشد.

در حالی که اعتقاد به نوسانات بالای بازار ارزهای دیجیتال همیشه در میان سرمایه گذاران وجود داشته است، ممکن است در آینده شاهد تغییر این استدلال باشیم، زیرا میانگین نوسان دارایی‌هایی مانند بیت‌کوین و اتریوم نسبت به سال‌های گذشته به سرعت در حال کاهش است.

در سه ماه گذشته، نوسانات ضمنی بیت کوین به پایین ترین حد تاریخ خود یعنی 65 درصد رسیده است که نشان می دهد معامله گران از عملکرد کوتاه مدت اولین ارز دیجیتال راضی نیستند و ترجیح می دهند از معاملات فعال در بازر این ارز اجتناب کنند.