تحلیل تکنیکال اتریوم؛ سه شنبه 5 بهمن

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

اخیراً پرایس اکشن اتریوم، مانند بقیه بازار ارزهای دیجیتال، به شدت نزولی بوده است. از روز دوشنبه هفته قبل تاکنون، اتر (ETH) بیش از 34 درصد کاهش یافته و در حال حاضر بیش از 50 درصد با بالاترین رکورد تاریخی خود فاصله دارد. با این وجود، اتر هنوز یک حمایت بسیار مهم را پست سر دارد که شاید بتواند از تشدید فشار فروش جلوگیری کند.

اسیلاتور Composite Index به پایین‌ترین حد خود در دو سال و نیم اخیر رسیده است و سطوحی مشابه با سپتامبر 2019 (شهریور 98) را نشان می دهد. در همین حال، شاخص مقاومت نسبی درست زیر سطح اشباع فروش یعنی سطح 30 قرار گرفته و اندیکاتور MACD در حال حرکت در منطقه نزولی می باشد.

چارت اتر 4 - تحلیل تکنیکال اتریوم؛ سه شنبه 5 بهمن

اسیلاتور Optex Bands شاخص دیگری است که به بهترین شکل ماهیت فروش بیش از حد بازار را نشان می دهد. این اسیلاتور برای اولین بار در تاریخ خود در نمودار هفتگی در شرایط اشباع فروش قرار گرفته است. در صورت تداوم این روند ریزشی، اولین حمایت در حدود منطقه 2000 دلاری به کمک گاوها می آید. شکست این سطح حمایتی با افت قیمت تا مرز 1800 دلار دنبال می شود.

در روند صعودی، نزدیک ترین مقاومت در حدود تراز 2400 مانع فعالیت گاوها می شود. پس از آن، موانع بعدی در سطوح 3000 و 3670 دلار قرار خواهند داشت.