تحلیل تکنیکال اتریوم؛ شنبه 16 بهمن

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

قیمت اتریوم (ETH)  یک کندل صعودی پشت یک سطح حمایت مهم تشکیل داده است. با این حرکت، بسیاری از خرس‌ها (فروشندگان) آسیب می‌بینند، زیرا احتمالاً با شکست کاذبی زیر یک خط روند کوتاه‌مدت حمایتی، در تله خرسی افتاده‌اند. بعد از افزایش سهام آمازون در بازارهای جهانی، که به بازار ارزهای دیجیتال هم سرایت کرده است، اتر (ETH) به سمت 3018 دلار حرکت کرده و با عبور از این سطح، می توان انتظار رشد بیشتر را داشت.

بنابراین، قیمت اتریوم برای دومین رالی امروز خود آماده می شود، زیرا خرس‌ها باید برای کاهش ضرر خود به سمت خرید برگردند. این امر باعث افزایش قیمت اتریوم و رسیدن اتریوم به هدف قیمت 3018 دلاری و آماده‌سازی صحنه برای هفته آینده شده است. در حال حاضر، اتر با 8.13 درصد رشد در تایم فریم روزانه، با قیمت 3020 دلار ترید می شود. با این حرکت، خط روند نزولی قرمز رنگ نشان داده شده در نمودار می تواند شکسته شود، و در این شرایط، اتمام روند نزولی ادامه یافته از ماه دسامبر (دی ماه) شانس خرس ها را کاهش داده و زمینه را برای یک روند صعودی احتمالی طولانی مدت فراهم می کند.

چارت اتر 3 - تحلیل تکنیکال اتریوم؛ شنبه 16 بهمن

در این حالت، اولین مقاومت در حدود تراز 3390 دلار قرار می گیرد. در صورت عبور از این مانع، قیمت تا مرز 3900 دلار افزایش خواهد یافت.

با این وجود، هنوز عواملی در بازار وجود دارد که می توانند این دیدگاه صعودی را بلافاصله از بین ببرند. انتظار می رود در این حالت، قیمت اتریوم تا 2695 دلار سقوط کند و اینگونه فشار زیادی را بر گاوها تحمیل نماید. اگر این روند ادامه یابد، باید انتظار افت قیمت تا 2600 دلار را داشت.

در نمودار روزانه، شاخص مقاومت نسبی (RSI) بالاتر از سطح 50 قرار داشته و MACD به سمت منطقه صعودی در حرکت است.