تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ یک شنبه 4 اردیبهشت

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

روز جمعه شاهد بودیم که قیمت بیت کوین تا زیر تراز 40000 دلار سقوط کرد که در واقع نقطه میانی کانال معاملاتی سه ماه گذشته می باشد. این احتمال وجود دارد که حرکت نزولی اخیر در حدود ۳۷۵۰۰ دلار با اولین حمایت برخورد کند. این درحالی است که در صورت افزایش قیمت، تراز 46 هزار دلار اصلی ترین مقاومت پیش روی گاوها خواهد بود.

در حال حاضر بیت کوین با بیش از 5 درصد رشد در تایم فریم روزانه، با قیمتی در حدود 39777 دلار معامله می‌شود.

نوسانات منفی روز پنجشنبه باعث شد چشم‌انداز صعودی هفته گذشته اعتبار خود را از دست بدهد. این اتفاق معمولاً پیش از آغاز یک دوره نزولی رخ می دهند. هرچند، در تایم فریم هفتگی همچنان تاحدودی مثبت به نظر می رسد که نشان دهنده تداوم نوسانات عرضی قیمت طی چند روز آینده می باشد.

نمودار بیتکوین 2 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ یک شنبه 4 اردیبهشت

اکثر اندیکاتورهای تکنیکال در حال حاضر وضعیتی خنثی دارند، اما کاهش مومنتوم صعودی در نمودار ماهانه، احتمال شکست قیمت زیر محدوده‌ نوسانی یک سال گذشته را افزایش می دهد. علاوه بر این، افزایش حجم پوزیشن های فروش نسبت به سفارش‌های خرید طی چند روز گذشته، نشان دهنده کاهش تمایل سرمایه‌گذاران برای ورود به پوزیشن های لانگ پس از رالی 2020 می باشد.

با این حال، شیب صعودی میانگین متحرک هفتگی 100 در حدود تراز ۳۵۶۹۳ دلار، می تواند نشان دهنده این واقعیت باشد که روند صعودی آن همچنان بدون تغییر باقی مانده است. شکست این سطح حمایتی مهم می تواند منجر به سقوط تا مرز ناحیه حمایتی ۲۷۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار گردد.