جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH) و سولانا (SOL)؛ ۲۴ خرداد ۱۴۰۳

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

قیمت بیت کوین پس از اینکه داده‌های تورمی ایالات متحده کمتر از پیش‌بینی‌ها منتشر شد، به شکل خوبی افزایش یافت. داده‌های CPI نسبت به ماه گذشته تغییری نکرده ‌و رقم سالانه ۳.۳٪ آن از کاهش سرعت تورم نسبت به رقم قبلی ۳.۴٪ خبر می‌دهد. هر دوی این ارقام ۰.۱٪ کمتر از حد انتظار بودند.

 ریکاوری بیت کوین از سطح ۶۶,۰۰۰ دلار نشان می‌دهد که گاوها تسلیم نشده‌اند و نزدیک به سطوح حمایت قدرتمند خرید می‌کنند. معامله‌گران می‌توانند انتظار حرکت رونددار بعدی را از بالای ۷۳‌,۷۷۷ دلار یا زیر ۵۶,۵۵۲ دلار داشته باشند. تا آن زمان، حرکات رنج و نوسانی بیت کوین ممکن است ادامه یابد.

نمای روزانه بازار کریپتو

شرکت ژاپنی متاپلنت (Metaplanet) از این وضعیت رنج قیمت بیت کوین جهت گسترش خزانه‌ رمزارزی خود استفاده کرده است. این شرکت در تاریخ ۱۱ ژوئن (۲۲ خرداد) فاش کرد که ۲۳.۲۵ بیت کوین خریداری کرده که مجموع بیت کوین‌های آن را به ۱۴۱.۰۷ ‌‌BTC رسانده است. این بیت کوین‌ها با قیمت متوسط ​​۶۵,۳۶۵ دلار خریداری شده‌اند.

آیا خریداران میتوانند روند ریکاوری بیت کوین را حفظ کنند؟ در این مطلب نمودار قیمت بیت کوین، اتریوم و سولانا را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

‌تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در ۱۱ ژوئن (۲۲ خرداد) به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی در نمودار پایین، ۶۸,۷۰۰ دلار) سقوط کرد اما در میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (موج قرمز در نمودار پایین، ۶۵,۹۸۲ دلار) خود به حمایت رسید.

نمودار روزانه بیت کوین. منبع: TradingView

گاوها به شدت کف قیمت را تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه خریدند و قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه رساندند. این امر نشان می‌دهد که بیت کوین ممکن است برای مدتی در محدوده بین ۶۶,۵۰۰ تا ۷۲,۰۰۰ دلار در نوسان باشد.

خریداران باید قیمت را به بالاتر از ناحیه مقاومتی ۷۲,۰۰۰ تا ۷۳,۷۷۷ دلار برسانند تا کنترل را در دست بگیرند. این امر باعث می‌شود که مسیر برای رالی بیت کوین به ۸۰,۰۰۰ دلار و در نهایت به ۸۸,۰۰۰ دلار باز شود. از سوی دیگر، کاهش قیمت به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه می‌تواند یک حرکت نزولی را تا ۶۰,۰۰۰ دلار آغاز کند.

‌تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم

عدم موفقیت قیمت اتریوم در عبور از ۳,۷۳۰ دلار فشار فروش را افزایش داد و اتر را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳,۶۵۵ دلار) در ۱۱ ژوئن (۲۲ خرداد) رساند.

نمودار روزانه اتریوم. منبع: TradingView

گاوها به شدت کف قیمت را در نزدیکی میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۳,۳۸۸ دلار) خریداری کردند که نشان‌دهنده تقاضای زیادی در سطوح پایین‌تر است. خریداران یک بار دیگر برای غلبه بر مانع ۳,۷۳۰ دلار تلاش خواهند کرد. اگر آن‌ها موفق به انجام این کار شوند، قیمت اتریوم ممکن است به ۳,۸۸۷ دلار و سپس ‌۳,۹۷۷ دلار افزایش یابد.

از طرفی، اگر قیمت از ۳,۷۳۰ دلار کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در تلاش‌اند تا این سطح را به یک مقاومت تبدیل کنند. اتریوم ممکن است حرکتی به سمت پایین داشته باشد و میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه را مجدداً تست کند. شکست رو به پایین این سطح می‌تواند قیمت اتر را تا ۲,۸۵۰ دلار کاهش دهد.

تحلیل تکنیکال قیمت سولانا

قیمت سولانا در ۱۱ ژوئن (۲۲ خرداد) به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (موج قرمز در نمودار پایین، ۱۵۷ دلار) رسید، اما قیمت به شدت از خط حمایت الگوی کانال نزولی خود در روز بعد ریکاوری شد.

نمودار روزانه سولانا. منبع: TradingView
گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای ‌خط مقاومت این کانال برسانند. اگر آن‌ها موفق شوند، نشان می‌دهد که فاز اصلاحی کوتاه‌مدت ممکن است به پایان رسیده باشد. قیمت سولانا تلاش خواهد کرد تا به ۱۷۶ دلار و متعاقبا به مقاومت ۱۸۹ دلار افزایش یابد.

اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی در نمودار بالا، ۱۶۲ دلار) یا خط مقاومت خود به شکلی شارپ کاهش یابد و به زیر کانال سقوط کند، این دیدگاه خوش‌بینانه نفی خواهد شد. این امر می‌تواند مسیر را برای کاهش قیمت به ۱۱۶ دلار باز کند.