جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تداوم خرید بیت‌ کوین توسط شرکت ژاپنی متاپلنت به تقلید از مایکرواستراتژی!

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • تداوم خرید بیت‌ کوین توسط شرکت ژاپنی متاپلنت به تقلید از مایکرواستراتژی!

متا‌پلنت (Metaplanet)، یک شرکت سرمایه‌گذاری بزرگ در ژاپن، طی خریدی دیگر، ذخایر بیت‌کوین خود را افزایش داده است. این اقدام نشان‌دهنده اعتماد این شرکت به پتانسیل بلند‌مدت بیت‌کوین و افزایش جذابیت این ارز دیجیتال برای موسسات مختلف است.

روز گذشته، متا‌پلنت که تحت عنوان «مایکرواستراتژی آسیا» نیز شناخته می‌شود، از خرید ۱ میلیارد ین (۶.۲۵ میلیون دلار) کوین BTC خبر داد. بودجه این خرید از طریق فروش اوراق قرضه تامین شده است.

این شرکت تنها در دو ماه گذشته، طی سه مرحله بیت کوین خریداری کرده است. متاپلنت طی خرید قبلی خود، ۲۳.۲۵ بیت کوین به ارزش ۱.۵۹ میلیون دلار را به ذخایر خود افزود که تعداد BTCهای این شرکت را به ۱۴۱.۰۷ واحد رساند.

پس از خرید روز گذشته، مجموع ذخایر بیت کوین این شرکت به بیش از ۲۴۰ بیت کوین به ارزش حدودی ۱۵ میلیون دلار افزایش یافت.

متاپلنت از استراتژی خرید مداوم بیت کوین به عنوان راهی برای محافظت از خود در برابر مشکلات رو به رشد اقتصادی در ژاپن، نظیر افزایش بدهی و تضعیف ارز یِن بهره می‌برد. بدهی دولت ژاپن به سطوح بالایی رسیده و مدتی است که نرخ بهره زیر صفر باقی مانده است.

علی‌رغم افت اخیر قیمت بیت کوین، حرکت متا‌پلنت به سمت ارزهای دیجیتال هوشمندانه به نظر می‌رسد. در چنین شرایطی، شرکت‌ها و افراد می‌توانند بیت‌ کوین را در قیمت‌های پایین‌تر خریداری کرده و پس از صعودی شدن بازار، سود‌ بیشتری کسب نمایند.