تقویم آنلاک رمزارزها؛ کدام پروژه‌ها در ماه ژانویه توکن آزاد خواهند کرد؟

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • تقویم آنلاک رمزارزها؛ کدام پروژه‌ها در ماه ژانویه توکن آزاد خواهند کرد؟

با آغاز سال ۲۰۲۴ میلادی و فرا رسیدن ماه ژانویه (دی)، برخی از پروژه‌ها از جمله آپتوس، dydx و SUI مطابق با برنامه توکنومیک خود مقادیر قابل توجهی توکن آزاد خواهند کرد. آنلاک رمزارزها (Token Unlock) معمولا با ایجاد فشار فروش می‌تواند بر قیمت آن‌ها تاثیر بگذارد؛ به همین خاطر، مورد توجه تحلیلگران و معامله‌گران قرار می‌گیرد.

ارزش توکن‌هایی که قرار است به مرور در ماه ژانویه آزاد شوند بیش از ۶۰۰ میلیون دلار است و بزرگترین آنلاک به پروژه آپتوس تعلق دارد که قرار است ۲۴.۸۴ میلیون واحد توکن APT با ارزشی بالغ بر ۲۳۴.۷۶ میلیون دلار را آزاد کند.

پروژه‌ها معمولا با هدف جلوگیری از فشار فروش و محافظت در برابر کاهش شدید قیمت، توکن‌های خود را به مرور و طبق برنامه‌های خاص آنلاک می‌کنند. طی این فرآیند، عرضه در گردش به مرور افزایش پیدا می‌کند که در مقادیر بزرگ، ممکن است با تشدید فشار فروش به ریزش قیمت‌ها منجر شود.

البته تمام توکن آنلاک‌ها لزوما قیمت را کاهش نمی‌دهند. توصیه می‌شود پیش از سرمایه‌گذاری، پروژه‌ها را از دید فاندامنتال بررسی کرده و در رابطه با برنامه توکن آنلاک آن‌ها اطلاعات کسب کنید. با این حال، معامله‌گران می‌توانند با آگاهی از تقویم آنلاک پروژه‌ها، برای شناسایی نقاط ورود و خروج از بازار استفاده کنند.

در جدول زیر، تقویم توکن آنلاک پروژه‌هایی را که ارزش آنلاک آن‌ها بالاتر از ۵ میلیون دلار است و در ماه ژانویه آزاد می‌شوند، بررسی و جزییات آزادسازی توکن هر پروژه را با یکدیگر مقایسه می‌کنیم.

تاریخ میلادی نام توکن (کوین) تعداد توکنی که آزاد می‌شود (میلیون واحد) ارزش دلاری توکنی که آزاد می‌شود (میلیون دلار) درصد افزایش عرضه در گردش فعلی
۱ ژانویه DYDX ۳۳.۳۳ ۱۰۱ ۱۲.۳۴٪
۳ ژانویه SUI ۳۴.۶۲ ۲۷.۸۸ ۳.۳۵٪
۵ ژانویه GAL ۳ ۶.۹۱ ۳.۳۴٪
۷ ژانویه HFT ۱۴.۷۱ ۵.۶۱ ۴.۸۱٪
۱۲ ژانویه APT ۲۴.۸۴ ۲۳۴.۷۶ ۸.۰۸٪
۱۴ ژانویه CYBER ۱.۲۶ ۸.۶۱ ۸.۵۱٪
۱۷ ژانویه APE ۱۵.۶۰ ۲۵.۵۹ ۴.۲۳٪
۱۸ ژانویه AXS ۳.۴۳ ۳۱.۲۴ ۲.۵۴٪
۲۱ ژانویه INJ ۳.۶۷ ۱۳۶.۷۳ ۴.۳۵٪
۲۲ ژانویه ID ۵۳.۲۷ ۱۶.۵۶ ۱۲.۳۷٪
۲۷ ژانویه YGG ۱۶.۶۹ ۷.۲۲ ۵.۹۴٪

بزرگترین آزادسازی توکن در ماه ژانویه متعلق به چه پروژه‌ای است؟

  • بزرگترین آزادسازی توکن متعلق به پروژه آپتوس است که ۲۴.۸۴ میلیون واحد توکن را با ارزشی بالغ بر ۲۳۴.۷۶ میلیون دلار آنلاک می‌کند و پس از آن اینجکتیو و dydx قرار دارند.