ثبت و اعطای مجوز به ارائه دهندگان خدمات رمزارزی در اتیوپی توسط INSA

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • ثبت و اعطای مجوز به ارائه دهندگان خدمات رمزارزی در اتیوپی توسط INSA
3 - ثبت و اعطای مجوز به ارائه دهندگان خدمات رمزارزی در اتیوپی توسط INSA

براساس گزارش خبرگزاری Ethiopian Monitor، آژانس امنیت سایبری اتیوپی، اداره امنیت شبکه اطلاعات (INSA)،  ثبت و صدور مجوز به ارائه دهندگان خدمات رمزارزی فعال در این کشور را آغاز کرده است. ثبت نهادهای رمزارزی توسط این آژانس با اصلاح قانونی امکان پذیر شد که مسیر را برای ثبت مجدد این شرکت ها توسط INSA هموار کرده است.

طبق این گزارش، قانون اصلاح شده به آژانس امنیت سایبری قدرت نظارت بر محصولات رمزارزی و تراکنش های مرتبط را می دهد. علاوه بر این، INSA به عنوان “مرجع صدور گواهی اصلی” تعیین شده، وظیفه دارد رویه های عملیاتی و همچنین زیرساخت رمزارزی را توسعه دهد.

در همین حال، گزارش‌ های مربوط به تصمیم آژانس امنیت سایبری برای ثبت نهادهای رمزارزی چند ماه پس از آن منتشر شد که بانک مرکزی این کشور (NBE)، به مردم اتیوپی درباره استفاده از رمزارزها هشدار داد. همانطور که در ماه ژوئن (خرداد) توسط Bitcoin.com News گزارش شد، NBE نه تنها در مورد استفاده از ارزهای رمزپایه برای انجام پرداخت ها هشدار داد، بلکه توصیه کرد که چنین تراکنش هایی را گزارش کنند.

INSA علیه ارائه دهندگان خدمات رمزارزی ثبت نشده اقدام می کند

با این حال، علیرغم موضع خصمانه NBE نسبت به رمزارزها، INSA به ارائه‌ دهندگان خدمات رمزارزی فعال در این کشور،  توصیه می‌کند که به درخواست ثبت‌ نام خود توجه کنند. این آژانس گفت:

«در بین افراد و نهادها علاقه به ارائه خدمات رمزارزی از جمله استخراج و مبادله وجود دارد. بنابراین برای نظارت و تعیین چارچوب صحیح این فضا، INSA شروع به ثبت نام افراد و نهادهایی کرده است که در عملیات خدمات رمزارزی از جمله انتقال و یا استخراج فعالیت دارند.»