جابجایی مقدار زیادی بیت کوین پس از چندین سال خبرساز شد

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

Screenshot 2022 03 30 at 11 30 25 13683.webp WEBP Image 800 × 500 pixels - جابجایی مقدار زیادی بیت کوین پس از چندین سال خبرساز شد

با توجه به داده های پلتفرم ردیابی آنچین WhaleAlert، در مجموع 11325 بیت کوین غیرفعال پس از 7.7 سال فعال شده است. کل بیت کوین ها به بخش های کوچکتر تقسیم شده و به 689 آدرس مختلف توزیع شده است.

Whale Alert بیان می کند که مقدار زیادی بیت کوین فعال شده ممکن است با سرقت Cryptsy مرتبط باشد. در سال 2016 (1395)، صرافی منحل شده اعلام کرد که به دلیل هکی که ظاهراً در جولای 2014 (1393) رخ داده است، ورشکسته شده است. قبل از آن، مشتریان Cryptsy به طور انبوه با تاخیر در برداشت هایشان مواجه شده بودند.

پس از آن پائول ورنون (Paul Vernon)، مدیر عامل و بنیانگذار Cryptsy، توسط مشتریان ناراضی که او را متهم به فرار با میلیون ها دلار رمزارز کردند، با شکایت دسته جمعی مواجه شد. در سپتامبر 2017 (شهریور 1396)، یک قاضی فدرال در فلوریدا حکم داد که Cryptsy واقعاً 11325 بیت کوین از دست داده است، اما دادگاه نتوانست دزد را شناسایی کند.

گفته می‌شود که ورنون در سال ۲۰۱۵ حساب‌های کریپتیس را نقد کرده و سرمایه‌های غیرقانونی خود را در یک عمارت مجلل، یک حلقه الماس و یک ماشین گران قیمت خرج کرده است.

امسال ورنون توسط وزارت دادگستری ایالات متحده به کلاهبرداری، پولشویی و فرار مالیاتی متهم شد. گفته می شود بیش از یک میلیون دلار از کیف پول صرافی سرقت کرده و سپس پول را به حساب بانکی خود منتقل کرده است. پس از نقل مکان به چین در سال 2016، ورنون خود صرافی را هک کرد، پایگاه داده حاوی سرمایه مشتریان را سرقت کرد و سپس از شر آن خلاص شد تا سرقت را پنهان کند.

برخی از کاربران توئیتر حدس می زنند که مقامات ایالات متحده موفق شده اند وجوه دزدیده شده را مسدود و بازیابی کنند زیرا به نظر می رسد این مقدار بیت کوین مجموع همان دارایی های سرقت شده است. همچنین یک سری از نقل و انتقالات پشت سر هم که در روز سه شنبه انجام شد، این مسئله را توجیح می کند.