روز گذشته، کمیسیون اصل نود مجلس جلسه‌ای را با دستور کار بررسی سازوکار فعالیت رمزارزها در کشور، با حضور نمایندگان ارشد وزارتخانه‌های صنعت و اطلاعات، بانک مرکزی، معاونت اقتصادی رئیس‌جمهور و کمیته اقتصاد دیجیتال کمیسیون اقتصادی مجلس، برگزار کرد.

علی خضریان، سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس، در تشریح این نشست گفت:

با توجه به اهمیت موضوع سامان‌دهی حوزه رمزارزها در ۳ بخش استخراج، نگهداری، تبادل و پرداخت و همچنین حساسیت‌های بالای این موضوع از نظر امنیتی، کمیسیون اصل نود مجلس به طرز کار دستگاه‌های ذی‌ربط در این خصوص ورود و جلسات مختلفی در این‌ باره برگزار کرد.

وی خاطرنشان کرد: «بر اساس گزارش بانک مرکزی، در ۳ ماهه دوم سال جاری حدود ۸٫۵ هزار میلیارد تومان گردش مالی در حوزه رمزارز در کشور انجام شد که این نشان می‌دهد در صورت تأخیر در پرداختن به این بازار و غفلت از سامان‌دهی آن، شاهد تکرار تجربیات تلخ اقتصادی نظیر موضوع مؤسسات مالی و اعتباری خواهیم بود.»

خضریان افزود:

موضع کمیسیون و تأکید اعضا بر این است که لازم است قانونی جامع برای سامان‌دهی تبادلات، نگهداری، استخراج و به طور کلی، فعالیت در حوزه رمزارز به طور شفاف و روشن در کشور وجود داشته باشد و مجلس این آمادگی را دارد که نظرات مختلف بخش‌های ذی‌ربط در این خصوص را جمع‌بندی و دریافت کرده و در جهت تدوین قانون به کار گیرد. در این جلسه مقرر شد که همه بخش‌ها گزارش کاملی از حوزه رمزارز به کمیسیون ارائه کنند. همچنین به نظر می‌رسد فعالیت در این بستر با مخاطراتی برای حاکمیت و مردم همراه باشد