جک دورسی در مورد UBI: بیت کوین شفافیت و تفکر بلندمدت را تشویق می کند

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • جک دورسی در مورد UBI: بیت کوین شفافیت و تفکر بلندمدت را تشویق می کند
f86b5032965c4c02ed70e51ff728f68b - جک دورسی در مورد UBI: بیت کوین شفافیت و تفکر بلندمدت را تشویق می کند

جک دورسی(Jack Dorsey)، یکی از بنیانگذاران توییتر و مدیرعامل بلاک (Square سابق) در مورد پیامدهای استراتژی درآمد پایه جهانی (UBI) مبتنی بر بیت کوین (BTC) با نامزد کنگره ایالات متحده و یک معلم مدرسه ابتدایی تمام وقت، آریکا رودز(Aarika Rhodes)، صحبت کرد.
دورسی ضمن اشاره به عدم شفافیت در سیستم مالی متمرکز موجود، گفت: “معرفی اطلاعات نیرو می‌دهد و افراد را به رفتارهای منفی (مالی) تشویق می‌کند که برای آنها، جامعه یا خانواده‌شان کارساز نیست.”
اگر در بیت کوین باید روی یک چیز تمرکز کرد،عملیات شفاف، کد شفاف و سیاست شفاف است.
این پایه اصلی بیت کوین همان چیزی است که دورسی معتقد است این پتانسیل را دارد که موارد استفاده و مشکلات متعدد را در نتیجه مستقیم استفاده از ارز فیات حل کند. از طریق ابتکارات تجاری از جمله Start Small، این کارآفرین بیش از 55 میلیون دلار در سراسر ایالات متحده و خارج از کشور سرمایه گذاری کرده است تا روی UBI آزمایش کند.

آزمایش UBI مبتنی بر BTC دورسی شامل ایجاد یک جامعه حلقه بسته در مقیاس کوچک از فروشندگان و بازرگانانی است که استانداردهای بیت کوین را رعایت می کنند. بر اساس ضریب شادی و تمایل به مشارکت، وی در نظر دارد موارد استفاده را برای اجرای گسترده شناسایی کند.
رودز قویاً معتقد است که مشارکت بیت کوین هزینه های مربوط به کارمزدهای بانکی را کاهش می دهد.
از نظر سواد مالی، دورسی گفت که پذیرش استاندارد بیت کوین تفکر بلندمدت را القا می کند، با این حال، شک و تردید او نسبت به درآمد پایه جهانی مبتنی بر BTC بر اساس نتایج نشان داده شده توسط آزمایش های در حال انجام کاهش خواهد یافت.

«فقط این اقدام مالکیت آن (BTC) ذهنیت افراد را به روش‌های اساسی تغییر می‌دهد که کاملاً مثبت و ترکیبی در سراسر جوامع آنها است و سایر اقدامات مانند فروشندگان و بازرگانان اطراف آنها را تشویق می‌کند که کارهای مشابهی انجام دهند.»
در کنار مزایایی که با استاندارد بیت کوین همراه است، دورسی در مورد تأثیرات منفی آن نیز هوشیار است. او در پایان، ناکارآمدی سیاست‌های دولت و نحوه کمک UBI به رفع برخی از چالش‌ها را برجسته کرد:
“اگر قصد دارید با دادن مستقیم پول به مردم کمک کنید، بسیار بهتر از پولی است که دولت ها (فدرال و محلی) برای این ساختارهای حمایتی موجود خرج می کنند و این به مردم کمک نمی کند.»

 

منبع:cointelegraph