جی پی مورگان افزایش بیت کوین به تارگت 150,000 دلاری را پیش بینی می کند

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • جی پی مورگان افزایش بیت کوین به تارگت 150,000 دلاری را پیش بینی می کند

بنا بر پیش بینی اخیر شرکت خدمات مالی و بانکداری جِی‌پی مورگان چیس (JPMorgan Chase) ، بیت‌کوین، بزرگترین رمزارز جهان از لحاظ ارزش بازاری، در بلندمدت به قیمت 150,000 دلار میرسد.

 

تارگت فعلی این غول بانکداری نسبت به تارگت 146,000 دلاری سال گذشته ، افزایش کمی را به همراه دارد.

 

بیت کوین برای اینکه به تارگت مذکور برسد، ملزم است که در سرمایه گذاری بخش خصوصی با طلا رقابت کند که ارزش بازار آن حدود 2.7 تریلیون دلار تخمین زده می شود.

 

این درحالیست که ارزش بازاری بیت کوین در 10 نوامبر(19 آبان) به 1.3 تریلیون دلار رسید.

 

 

 

ارزش واقعی بیت کوین در حال حاضر کمتر از ارزش فعلی آن است

 

در همین حال ، بنا بر اعلام این بانک ، ارزش منصفانه این رمزارز پرچمدار هم اکنون حدود 38000 دلار است که تقریباً 13 درصد کمتر از سطحی است که در حال حاضر در صرافی های اصلی معامله می شود.

 

ارزیابی جی پی مورگان بر این واقعیت پایدار است که نوسانات بیت کوین چهار برابر بیشتر از طلا است. BTC در صورتی می تواند ارزشمندتر شود که نوسانات آن کاهش یابد.

 

توقف روند گاوی بیت کوین

 

بیت کوین در 24 ژانویه(4 بهمن) به سطح 32950 دلاری کاهش یافت تا اینکه پس از آن به طور چشمگیری افزایش یافت. در 8 فوریه(19 بهمن)، بیت کوین در صرافی Bitstamp به سطح 45501 دلاری صعود کرد، اما پس از اندکی ، این روند صعودی متوقف شد.

 

بیت کوین در اوایل نوامبر(اواسط آبان) ، سقف بی سابقه خود یعنی 69,044 دلار را به ثبت رساند. پس از آن ، روند اصلاحی شدید آن آغاز شد که عمدتا ناشی از نگرانی‌ها از افزایش احتمالی نرخ بهره توسط فدرال رزرو ایالات متحده در سال جاری بود.