حجم بازار رمزارزها در کره جنوبی به 45 میلیارد دلار افزایش یافت

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

South Korea Crypto Market Surges to 45B As Transaction Volume Grows - حجم بازار رمزارزها در کره جنوبی به 45 میلیارد دلار افزایش یافت

سال 2021، سالی پر رونق برای بازار رمزارزها در کره جنوبی بوده است. در میان مقررات رمزارزها در این کشور، حجم بازار کریپتو تا پایان سال به 45 میلیارد دلار افزایش یافت. این بر اساس گزارش جدیدی است که توسط کمیسیون خدمات مالی (FSC) کره جنوبی فاش شده است.

در این گزارش آمده است که میانگین حجم تراکنش روزانه از 24 صرافی رمزارزی نزدیک به 11.4 تریلیون با سود 3.4 تریلیون است.

به طور کلی، رشد قیمت بیت کوین و اتریوم به جهش کلی بازار رمزارزها منجر می شود. در سال گذشته، هر دوی این رمزارزها قیمت خود را سه برابر کرده اند و سرمایه گذاران بیشتری را به بازار جذب کرده اند. در همین حال، با تقویت صنعت کریپتو در کره جنوبی، بزرگترین بانک این کشور، Kookmin بانک اقدام به راه اندازی تسهیلات رمزارزی و صندوق های قابل معامله در بورس (ETF) کرده است. بازوی مدیریت دارایی بانک در حال آماده شدن برای معرفی محصولات رمزارزی از طریق تحقیقات در بازارهای دارایی دیجیتال داخلی و خارجی است.

به طور کلی، کره جنوبی کشوری است که از قوانین سختگیرانه رمزارزها پیروی می کند. در سال 2020 (1399)، دولت یک قانون اصلاحی گزارش و استفاده از اطلاعات معاملات مالی خاص را پیشنهاد کرده بود. این قانون که در سال 2021 اجرایی شد، از ارائه‌دهندگان خدمات کریپتو می‌خواهد تا حساب‌های کاربری با نام واقعی معامله‌گران مرتبط با یک بانک معتبر را باز کنند. علاوه بر این، الزامات AML (ضد پول شویی) و KYC (احراز هویت) به همراه دارد.

به دنبال این اصلاحیه، چندین صرافی رمزارزی در مقیاس کوچک و متوسط ​​تعطیل شدند، عمدتاً به این دلیل که بانک‌ها از همکاری با آن ها خودداری کردند. به طور خلاصه، صنعت کریپتو در کره جنوبی همچنان در حال رشد است. همانطور که چندین گزارش نشان می دهد، هیچ نشانه ای از کاهش سرعت آن وجود ندارد.