حجم بیت کوین معامله شده با روبل به بالاترین سطح 9 ماهه رسید

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

bank of russia reports first successful digital ruble transfers between users 1024x576 1 - حجم بیت کوین معامله شده با روبل به بالاترین سطح 9 ماهه رسید

حجم معاملات بین روبل روسیه و بیت کوین به بالاترین حد در 9 ماه گذشته افزایش یافت زیرا ارز فیات این کشور به دلیل تأثیرات تهاجم به اوکراین به پایین ترین سطح خود سقوط کرد.

داده‌های ردیابی شده توسط Kaiko، ارائه‌دهنده تحقیقات ارزهای دیجیتال مستقر در پاریس، نشان می‌دهد که حجم بیت‌کوین به روبل (RUB) در روز پنجشنبه به نزدیک به 1.5 میلیارد روبل افزایش یافت که بالاترین میزان از ماه می بود.

کلارا مدالی، تحلیلگر تحقیقاتی Kaiko در ایمیلی به CoinDesk گفت: «این فعالیت بر روی Binance متمرکز بود. “حجم بیت کوین-hryvnia اوکراین نیز افزایش یافته است، اما نه به اندازه سطح اکتبر. BTC-UAH فقط در 2 صرافی – Binance و LocalBitcoin” معامله می شود.

مدالی افزود که روندهای مشابهی در حجم معاملات تتر-روبل و تتر-hryvnia مشاهده شد. تتر (USDT)، بزرگترین استیبل کوین جهان از نظر ارزش بازار، ویژگی منحصر به فرد ثبات قیمت را در دنیای اغلب پرنوسان ارزهای رمزنگاری شده با حفظ پیوند 1:1 با دلار آمریکا ارائه می دهد.

داده‌های Kaiko نشان می‌دهد که حجم معاملات USDT/RUB نیز در روز پنج‌شنبه به بالاترین میزان در هشت ماه گذشته یعنی 1.3 میلیارد روبل افزایش یافت.

UF3WSOC5JRFCVB437VKWAVAU4Q - حجم بیت کوین معامله شده با روبل به بالاترین سطح 9 ماهه رسید

افزایش حجم معاملات کریپتو مبتنی بر روبل زمانی رخ داد که سرمایه‌گذاران از ترس تحریم‌های سخت‌تر غرب برای خروج از روبل تلاش کردند.

بر اساس داده های بلومبرگ، ارز روسیه هفته گذشته بیش از 8 درصد سقوط کرد و به 90 دلار در هر دلار رسید و 28 درصد دیگر در اوایل امروز افت کرد و به پایین ترین سطح خود یعنی 118 در هر دلار رسید. طلا،اوراق خزانه‌ داری آمریکا، دلار آمریکا و فرانک سوئیس از ذینفعان چرخش سرمایه گذاران به سمت داراییهای کم ریسک بودند.

در آخر هفته، ایالات متحده و متحدانش اقدامات تنبیهی علیه روسیه را تشدید کردند و قصد داشتند بانک‌های این کشور را از دسترسی به انجمن ارتباطات مالی بین بانکی در سراسر جهان (SWIFT)، شبکه پیام‌رسانی که زیربنای تراکنش‌های مالی جهانی است، متوقف کنند. اتحادیه اروپا به منظور جلوگیری از فروش دارایی های خارج از کشور برای حمایت از بانک های خود، تمامی معاملات با بانک مرکزی روسیه را ممنوع کرد.

اوایل روز دوشنبه، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به نیروهای بازدارنده هسته ای این کشور دستور داد تا در حالت آماده باش باشند. طبق آخرین گزارش ها، بانک مرکزی روسیه از کارگزاران خواسته است تا سرمایه گذاران غیر مقیم را از فروش اوراق بهادار منع کنند.