دلیل کاهش کاربران باز‌ی‌های رمزارزی در سال ۲۰۲۳!

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

طبق گزارش وبسایت مساری تعداد کاربران فعال در حوزه گیمفای که به 2.25 میلیون کاربر ماهانه در اکتبر 2022 رسیده بود که در حال حاضر در ماه ژانویه به 1.75 میلیون کاربر کاهش یافته است. بر اساس داده‌ها تعداد ثبت نام کاربران جدید نیز از اکتبر 2022 کاهشی بوده است. در این گزارشات به رقابتی پایداری اشاره شده است که احتمالاًَ ریشه در ایجاد یک تجربه واقعاً جذاب برای کاربران دارد. با این وجود انتظارات متفاوت کاربران باعث شده است که تعداد کاربران این حوزه کاهش یابند.

بر اساس گزارش‌های منتشرشده، 40 درصد از کاربران ترجیح می‌دهند در بازی‌ها به هر دو فاکتور سرگرمی و کسب درآمد به طور متعادل پرداخته شود.

همان‌طور که می‌دانید، در بازی‌های معمولی، کاربران مالکیتی نسبت به دارایی‌های درون بازی ندارند اما گیمفای با استفاده از بلاکچین و رمزارزها این شکاف را از میان برده است. بنابراین کاربران در این فضا می‌توانند مالکیت دارایی‌های درون بازی را داشته باشند و آنها را در کیف پول خود ذخیره نمایند.
خارج از حوزه بازی‌ها، NFTهای به دست آمده در گیمفای می‌توانند به عنوان وثیقه در پروتکل‌های وام‌دهی دیفای، استیکینگ، استخرهای نقدینگی و ییلد فارمینگ‌ها نیز استفاده شوند.