جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

دونالد ترامپ: می‌خواهم «تمام بیت کوین‌های باقیمانده» در آمریکا استخراج شوند!

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • دونالد ترامپ: می‌خواهم «تمام بیت کوین‌های باقیمانده» در آمریکا استخراج شوند!

دونالد ترامپ روز چهارشنبه پس از میزبانی جلسه‌ای با حضور چندین مدیر اجرایی شرکت‌های استخراج ارز دیجیتال در ایالات متحده، دوباره بر حمایت خود از صنعت استخراج بیت کوین تاکید کرد. در این جلسه، این مدیران اجرایی در مورد تاثیر ماینینگ بیت کوین بر تقویت شبکه برق و ایجاد مشاغل جدید توضیحاتی را ارائه کردند.

استخراج تمامی بیت کوین‌های باقیمانده در آمریکا!

 این نامزد ریاست جمهوری در پست روز گذشته خود در پلتفرم ‌Truth Social متعلق به خودش گفت که می‌خواهد «همه بیت کوین‌های باقی مانده در ایالات متحده ساخته شود» و مدعی شد که این امر به کشور آمریکا کمک می‌کند تا «بر انرژی مسلط شود».

او ادعا کرد که بیت کوین «آخرین خط دفاع» این کشور در برابر ارز دیجیتال بانک مرکزی است. جروم پاول (‌Jerome Powell)، رییس فدرال رزرو، در ماه مارس (اسفند سال گذشته) گفته بود که ایالات متحده «به هیچ وجه ارز دیجیتال بانک مرکزی را توصیه نمی‌کند، چه رسد به اینکه بخواهد آن را به هر شکلی بپذیرد».

ترامپ پیش از این نیز میزبان ماینرهای بیت‌ کوین در محل اقامت خود در فلوریدا مارآلاگو بود. از جمله کسانی که با او دیدار کردند می‌توان به جیسون لس (‌Jason Les)، مدیر‌عامل ریوت پلتفرمز (Riot Platforms) و برایان مورگنسترن (Brian Morgenstern)، رسیس بخش سیاست عمومی این شرکت، متیو شولتز (Matthew Schultz)، رییس اجرایی کلین‌اسپارک (CleanSpark) و آماندا فابیانو (Amanda Fabiano)، عضو هیات مدیره تراولف (TeraWulf) اشاره کرد.

فابیانو گفت که این افراد با ترامپ درباره اینکه چگونه استخراج بیت کوین می‌تواند به «تقویت شبکه برق و ایجاد شغل کمک کند» بحث کردند.

شولتز به بلومبرگ گفت که ترامپ قول داده در صورت رای آوردن در انتخابات ماه ‌نوامبر (آبان) آمریکا از این حوزه حمایت کند.

فابیانو در X گفت:

صنعت ما با حجم عظیمی از مبارزات سیاسی مواجه شده ‌که توسط اطلاعات ‌و روایت‌های نادرست تقویت می‌شود. این صنعت به سیاستمدارانی نیاز دارد که علاقه‌مند به یادگیری در مورد مزایای بیت کوین و استخراج آن باشند.

رییس جمهور جو بایدن ۳۰٪ مالیات را برای برق مصرفی ماینرهای بیت کوین در این کشور پیشنهاد کرده ‌و این حوزه با فشارهای سیاسی فزاینده‌ای بر سر انتشار گازهای گلخانه‌ای، مصرف انرژی و تأثیر احتمالی آن بر شبکه‌های برق مواجه است.

ترامپ قبلا در زمان ریاست جمهوری خود در سال ۲۰۲۱، گفته بود که بیت کوین «یک کلاهبرداری» به نظر می‌رسد، اما حالا نظر او تغییر کرده است. او احتمالا برای جلب نظر گروه‌های لابی‌گر این صنعت در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ تلاش می‌کند.

ترامپ اخیرا تاکید کرد که ایالات متحده نباید در مورد رمزارز به «جایگاه دوم بودن» بسنده کند. او حتی در اوایل ژوئن (اواسط خرداد) خود را به عنوان «رییس‌جمهور ارزهای دیجیتال» معرفی کرد.

این میلیاردر در اواخر ماه گذشته رمزارزها را برای کمک‌های مالی کمپین ریاست جمهوری خود پذیرفت و یک مراسم شام برای هولدرهای NFT ماگ‌شات (Mugshot) خود ترتیب داد.