ربات هوش مصنوعی سوفیا برای ظاهر متاورس توکن می شود

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

یک نسخه انیمه مجازی از سوفیا، ربات هوش مصنوعی انسان‌نمای (AI) مشهور جهان، قرار است به عنوان بخشی از پروژه متاورس در حال توسعه با نام «کشتی نوح» توکن‌سازی و به حراج گذاشته شود.
سوفیا توسط شرکت Hansen Robotics مستقر در هنگ کنگ در سال 2016 (1395)توسعه یافت و در سراسر جهان به دلیل مهارت های مکالمه و توانایی بیانش شناخته شده است. سوفیا در 5 سال اول زندگی خود به سازمان ملل مراجعه کرده و تابعیت عربستان را دریافت کرده است.
اوایل این ماه، مدیر عامل سابق Hansen Robotics و یکی از خالقان سوفیا، Jeanne Lim، یک نسخه انیمه مجازی از این ربات را با نام “Sophia beingAI” در شرکت جدید خود یعنی AI تحت مجوز دائمی و مشارکت در برندسازی راه اندازی کرد.
بر اساس اعلامیه 7 دسامبر(16 آذر)، beningAI با شرکت تولید کننده هوشمند (iNFT) آلته آ ای آی(Alethea AI) شریک شده است تا 100 iNFT با ویژگی Sophia beAI در بازار NFT بایننس در یک IGO هوشمند (پیشنهاد اولیه بازی) در 16 دسامبر(25 آذر) راه اندازی شود.
این حراج در مدت 5 روز برگزار می شود و هر روز بیست iNFT منتشر می شود تا اینکه در 21 دسامبر(30 آذر) به پایان می رسد.

اصطلاح iNFT به NFT های انقلابی اشاره دارد که در قالب یک شخصیت هوش مصنوعی تعبیه شده اند که قابلیت برنامه ریزی را به قراردادهای هوشمند غیرقابل تغییر آنها اضافه می کند. این NFT های هوشمند می توانند در زمان واقعی با افراد در یک محیط گیمیفای شده به طور مستقل تعامل داشته باشند.
این مجموعه “جهان ترانس مدیا سوفیا beningAI” نام دارد و به عنوان بخشی از این مشارکت، 100 iNFT در پروژه غیرمتمرکز Metaverse Alethea AI، Noah’s Ark پشتیبانی خواهد شد.
این مجموعه توسط هنرمند کمیک پت لی که قبلا با دی سی کامیکس و مارول کامیکس در فرنچایزهایی مانند بتمن، سوپرمن، مرد آهنی و مرد عنکبوتی کار کرده بود، تصویرسازی می شود.
Alethea AI کشتی نوح را در ماه اکتبر(مهر) رونمایی کرد و در نظر دارد متاورس آن “در NFT های تعاملی و هوشمند ساکن شود.

لیم بیان کرد که:
ما امیدواریم که سوفیا beningAI بشریت و فناوری را گرد هم آورد تا به انسان ها کمک کند تا به ماهیت واقعی عشق بی قید و شرط ما و امکانات ناب دست یابند.