جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

رفتار متضاد نهنگ‌ها و سرمایه‌گذاران خرد بیت‌کوین؛ واکنش‌ها به ریزش بازار چیست؟

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • رفتار متضاد نهنگ‌ها و سرمایه‌گذاران خرد بیت‌کوین؛ واکنش‌ها به ریزش بازار چیست؟

بازار بیت‌کوین این روزها شاهد نوسانات زیادی است. قیمت بیت‌کوین در معاملات روز پنج‌شنبه، به پایین‌ترین حد خود در دو ماه گذشته، یعنی ۵۷۸۰۰ دلار سقوط کرد. با این حال، در زمان نگارش این خبر، قیمت کمی بهبود یافته و در محدوده ۵۸۵۰۰ دلار قرار دارد.

در این میان، گزارش‌ها حاکی از آنند که یک نهنگ بزرگ ارز دیجیتال با نام 3G98j، مقدار ۱۸۰۰ بیت‌کوین به ارزش ۱۰۶.۰۸ میلیون دلار را به بایننس واریز کرد. معمولا چنین انتقال‌های بزرگی به یک صرافی نشان‌دهنده یک فروش احتمالی است.

تنها در هفته گذشته، این نهنگ مجموعا ۵۲۸۱ بیت‌کوین به ارزش تقریبی ۳۲۳ میلیون دلار، با قیمت متوسط ۶۱۱۹۶ دلار، را به بایننس منتقل کرده است.

در مقابل، سرمایه‌گذاران خرد واکنش جالبی نشان داده‌اند. بر اساس اطلاعات پلتفرم تحلیلی سنتیمنت (Santiment)، بخش خرده‌فروشی به طور فعال در حال خرید بیت‌کوین زیر قیمت ۶۰۰۰۰ دلار است.

به نظر می‌رسد این گروه از سرمایه‌گذاران، کاهش اخیر قیمت را فرصتی برای خرید در کف می‌دانند. سنتیمنت در این باره می‌گوید:

زمان خرید، زمانی است که سرمایه‌گذاران در بی‌صبری و شک قرار دارند.

در این میان، برخی تحلیلگران مانند Cold Blooded Shiller معتقدند که شرایط فعلی بازار نزولی است و بهتر است سرمایه‌گذاران از معاملات فعال اجتناب کنند.

او بر لزوم صبر و کناره‌گیری استراتژیک تاکید و توصیه کرده که افراد برای ورود به بازار، منتظر تغییرات مثبت باشند.

تضاد بین اقدامات نهنگ‌ها و سرمایه‌گذاران خرد، تصویر پیچیده‌ای را برای بازار بیت‌کوین ترسیم می‌کند.

در حالی که به نظر می‌رسد دارندگان بزرگ در حال نقد کردن ذخایر خود هستند، بخش گسترده‌تری از سرمایه‌گذاران خوش‌بین باقی مانده و قیمت‌های پایین‌تر را به عنوان یک نقطه ورود جذاب می‌بینند. این امر، نشان‌دهنده اعتماد سرمایه‌گذاران خرد به آینده بیت‌کوین است.