رمزارز تتر به جعل متهم شد!

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

وکیل سابق کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده اتهامات جدیدی را علیه تتر مطرح کرده است. به نظر می‌رسد مشکلات برترین استیبل کوین بازار کریپتوکارنسی با نهادهای قانونی همچنان ادامه دارد.
به گزارش رمزارز نیوز، جان رید استارک (John Reed Stark)، وکیل سابق کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، نگرانی‌های‌ قابل تاملی را در مورد اعتبار و ماهیت ارز دیجیتال تتر (USDT) مطرح کرده است. او این رمزارز را به «جعل» متهم می‌کند. تتر سومین ارز دیجیتال برتر و بزرگ‌ترین استیبل کوین از نظر ارزش بازار است.

استارک در مجموعه‌ای از توییت‌ها به پائولو آردوینو (Paolo Ardoino)، مدیر ارشد فناوری شرکت بیت‌فینکس (Bitfinex)، حمله کرده است. بیت‌فینکس شرکت پشتیبان تتر است. عضو سابق کمسیون SEC آردوینو را به دلیل کوتاهی در بررسی اتهامات مورد انتقاد قرار داده است. او توصیه می‌کند که کاربران به خاطر عدم نظارت مالی و حسابرسی دقیق از USDT استفاده نکنند. استارک مدعی است که تتر از برخی گزارش‌های مالی نامعتبر برای گمراهی نهادهای قانونی و اثبات اعتبارش استفاده می‌کند.
جان رید استارک که بدبینی زیادی نسبت به کریپتوکارنسی دارد، اشاره‌ای هم به نماد USDT‌ کرده است. او معتقد است که استفاده از این نماد بخشی از پروژه جعل و شبیه‌سازی دلار است. به اعتقاد این عضو سابق SEC، تتر تلاش می‌کند تا از دلار تقلید کند، اما هرگز نمی‌تواند ویژگی‌های یک ارز را داشته باشد.
تتر سال‌ها است که با چالش‌های حقوقی و اتهامات زیادی دست و پنجه نرم می‌کند. اگرچه اعتبار و گردش مالی این رمزارز روزبه‌روز بیشتر می‌شود، اما همزمان نگرانی‌ها و چالش‌های بیشتری هم در مسیر توسعه این استیبل کوین به وجود می‌آید.