روزشمار زنده وضعیت بیت کوین و بررسی وقایع مهم تا زمان هاوینگ ۲۰۲۴

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • روزشمار زنده وضعیت بیت کوین و بررسی وقایع مهم تا زمان هاوینگ ۲۰۲۴

هاوینگ بیت کوین آنقدر اهمیت دارد که اکنون در بیشتر اخبار یا مطالبی که به بازار ارزهای دیجیتال مربوط است، ردپای آن را هم می‌بینیم. به همین جهت در این مطلب قصد داریم به‌صورت زنده تمام اتفاقات مهم پیرامون این موضوع را پوشش بدهیم. این مقاله از میهن بلاکچین تا زمان وقوع هاوینگ ۲۰۲۴، به‌روزرسانی می‌شود و هر موضوع مهمی که در این فاصله اتفاق بیفتد،‌ به آن اضافه خواهد شد.

نگاهی به هاوینگ چهارم بیت کوین

سیکل‌های هاوینگ بیت کوین

بیت کوین در نزدیکی‌های رسیدن به هاوینگ چهارم است؛ اتفاقی که پیش از این سه مرتبه رخ داده و آثار زیادی روی قیمت BTC و همچنین سایر ارزهای دیجیتال داشته است. هاوینگ اتفاقی است که طی آن پاداش استخراج بیت کوین نصف می‌شود. اکنون این پاداش برابر با ۶.۲۵ بیت کوین است و پس از هاوینگ ۲۰۲۴ به ۳.۱۲۵ می‌رسد. یک نکته را باید در خصوص این مسئله یادآوری کنیم. نباید توقع داشت به‌محض وقوع هاوینگ، اتفاق عجیب و غریبی در قیمت و وضعیت بیت کوین بیفتد. با مشاهده تاریخچه هاوینگ‌های قبلی می‌توان فهمید که معمولا باید چند ماه از زمان هاوینگ بگذرد تا آثار این رویداد نمایان شود.

تصویر زیر نمایی کلی از تغییرات قیمت بیت کوین را در چند ماه اخیر نشان می‌دهد. می‌بینید که بیشترین رشد قیمت بیت کوین، مربوط به دو ماه اخیر بوده است. در ادامه روند حرکت بیت کوین و وقایع مهم بازار را به‌صورت ماهانه در بخش‌های مختلف بررسی می‌کنیم.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین

آذر ۱۴۰۲

ماه آذر با اتفاقات عجیب و غریب بایننس آغاز شد. در  این تاریخ صرافی بایننس با جریمه ۴ میلیارد دلاری مواجه شد و مدیر عامل آن یعنی چنگ پنگ ژائو از سمت خود کناره‌گیری کرد. پرونده کامل این رویداد را می‌توانید از طریق لینک زیر مطالعه کنید.

قیمت بیت کوین در زمان استعفای مدیر عامل بایننس

در تصویر بالا می‌توانید کندل قرمزرنگی را مشاهده کنید که در پی این اتفاقات شکل گرفت. البته بیت کوین در روز بعد از واقعه، قیمت خود را جبران کرد و به محدوده قبلی خود بازگشت. شاید پیش از این وقایع همه گمان می‌کردند اتفاقات مرتبط با صرافی بایننس بتوانند بازار را به‌شدت متاثر کند؛ اما این‌طور نبود و این اتفاق هم نتوانست بازار را دستخوش تغییرات عظیمی کند.

در ادامه ماه آذر هم شاهد جهش‌های قابل‌توجه قیمت بیت کوین بودیم. نمودار زیر را ببینید:

رشد قیمت بیت کوین در نوامبر و دسامبر ۲۰۲۳

مطابق نمودار بالا، قیمت بیت کوین در این ۱۵ روز، از کمتر از ۳۶٬۰۰۰ دلار به ۴۴٬۰۰۰ دلار هم رسید. این جهش‌ها همچنان به تایید ETFها ربط داده می‌شود. به‌ دلیل همین جهش‌ها، برخی از تحلیل‌گران معتقدند که باید منتظر اصلاح قیمت این ارز دیجیتال باشیم.

آبان ۱۴۰۲

مهم‌ترین رویدادی که در مورد بیت کوین و به‌طور کلی بازار ارزهای دیجیتال در مهر و آبان ۱۴۰۲ وجود داشت، مربوط به ETFهای اسپات بیت کوین بود. قیمت بیت کوین در این ماه رشد نسبتا قابل توجهی نسبت به ماه‌های اخیر داشته است؛ جایی که تا هاوینگ ۲۰۲۴ کمتر از پنج ماه فرصت باقی مانده است.

در این ماه، Filbfilb تحلیلگر مطرح و هم‌بنیانگذار پلتفرم معاملاتی دیسنتریدر (DecenTrader)، هدف قیمت بیت کوین تا پیش از هاوینگ را در تحلیلی منتشر کرد، او معتقد است بیت کوین تا رسیدن به هاوینگ بعدی، می‌تواند تا محدوده ۴۸٬۰۰۰ دلار پیش برود. اگر ماینر بیت کوین هستید و می‌خواهید همچنان پس از هاوینگ درآمدتان را بالا نگه دارید

مهر ۱۴۰۲

قیمت بیت کوین در ماه مهر تا نزدیکی‌های ۳۰٬۰۰۰ دلار افزایش پیدا کرد؛ اما همان‌طور که در نمودار زیر می‌بینید، رشدی متعادل داشت و روند حرکتی آن شارپ نبود. با این‌همه می‌توان گفت جهش اخیر قیمت بیت کوین از همین مهرماه شروع شد و در آبان ادامه پیدا کرد.

قیمت بیت کوین در ماه مهر

شهریور ۱۴۰۲

در ماه شهریور، پنترا کپیتال (Pantera Capital) که یک کمپانی سرمایه‌گذاری است، در گزارشی اعلام کرد که قیمت بیت کوین یک سال بعد هاوینگ به ۱۴۸٬۰۰۰ دلار می‌رسد.

نتیجه‌گیری

تا هاوینگ چهارم بیت کوین چیزی حدود پنج ماه باقی مانده است. تا آن زمان ممکن است اتفاقات متعددی رخ دهد که در این مطلب مهم‌ترین آنها پوشش داده می‌شوند. همچنین اگر تحلیل‌گران مطرح نظر یا تحلیلی در مورد قیمت بیت کوین داشته باشند نیز به آنها اشاره خواهیم کرد. ما مشتاقیم نظرات شما را هم در این مدت بخوانیم و ببینیم که پیش‌بینی‌های شما از قیمت آینده بیت کوین چیست.