روسیه تصمیم دارد کریپتو را به عنوان نوعی ارز به رسمیت بشناسد

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

بر اساس گزارش های خبری محلی، مقامات روسیه قرار است دارایی های دیجیتال را به عنوان نوعی ارز به رسمیت بشناسند.

روزنامه روسی کومرسانت صبح امروز گزارش داد و بعداً توییت کرد که دولت و بانک روسیه در مورد نحوه تنظیم ارزهای دیجیتال به توافق رسیده اند. آنها اکنون در حال آماده کردن پیش‌نویس قانونی هستند که انتظار می‌رود تا 18 فوریه(29بهمن) کریپتو را به‌عنوان «چیزی مشابه ارزها» به جای دارایی‌های مالی دیجیتال تعریف کند.

در ادامه این گزارش آمده است که استفاده از رمزارز «در بخش حقوقی» تنها با شناسایی کامل، از طریق سیستم بانکی یا از طریق واسطه‌های مجاز امکان‌پذیر خواهد بود.

این خبر تنها چند هفته پس از آن منتشر شد که بانک روسیه در گزارشی که در ژانویه منتشر شد، برای ممنوعیت کامل رمزارزها فشار آورد و استدلال کرد که ماهیت سفته بازی این صنعت تهدیدی قابل توجه برای ثبات مالی شهروندان است. به عنوان بخشی از این پیشنهاد، بانک مرکزی همچنین گفت که موسسات مالی باید از تسهیل تراکنش‌های ارزهای دیجیتال جلوگیری کنند.

گزارش‌های جداگانه حاکی از آن است که رئیس‌جمهور پوتین از طرح‌هایی برای تنظیم صنعت ماینینگ کریپتو در کشور حمایت می‌کند.

جزئیات بیشتر از گزارش امروز کومرسانت نشان می‌دهد که تراکنش‌های ارز دیجیتال بیش از 600000 روبل (تقریباً 8000 دلار) باید اعلام شوند یا جرم کیفری محسوب می‌شوند. جریمه هایی نیز برای کسانی که به طور غیرقانونی رمزارز را به عنوان وسیله پرداخت می پذیرند، اعمال می شود