جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

سازمان سوادشی جاگران منچ هند خواستار ممنوعیت کامل رمزارزها شد

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

بنا بر گزارش ها، سوادشی جاگران منچ (SJM)، سازمان اقتصادی، سیاسی و فرهنگی هند وابسته به حزب ملی گرایی Rashtriya Swayamsevak Sangh، روز یکشنبه قطعنامه ای در مورد رمزارزها تصویب کرده است.

آشوانی ماهاجان، یکی از اعضای SJM به نشریه PTI گفت: “این قطعنامه توسط پانزدهمین حزب سیاسی رشتیا سبها از سوادشی جاگران منچ به تصویب رسید که امروز در گوالیور به نتیجه رسیده است.”

در قطعنامه آمده است: “دولت باید صراحتاً خرید، فروش، سرمایه گذاری و معامله در ارزهای رمزنگاری شده توسط هر فرد مقیم هند را ممنوع کند.”

همچنین سرمایه‌گذاران رمزارز را موظف می‌کند که دارایی  های خود را در مدت زمان کوتاهی بفروشند یا مبادله کنند، مشروط به ارائه اطلاعات به بخش مالیات بر درآمد. علاوه بر این، این قطعنامه تاکید می‌کند: “عدم اطاعت از ممنوعیت، شخص حقیقی یا حقوقی را در معرض جریمه مالی قرار می‌دهد.”

SJM استدلال می‌کند که استفاده از رمزارزها در هند می‌تواند منجر به سفته‌بازی‌های سنگین شود که می‌تواند بر بازار مالی این کشور تأثیر منفی بگذارد. این سازمان توضیح داد: “استفاده از رمزارزها همچنین ممکن است منجر به پولشویی و تامین مالی تروریست و همچنین قابلیت تبدیل حساب سرمایه برای فرار از مالیات شود.”

در قطعنامه خود، SJM همچنین از وزارتخانه‌های امور مصرف‌کنندگان و امور شرکت‌های اتحادیه خواست تا پس از ممنوعیت رمزارزها، یک کمپین آگاهی مصرف‌کننده راه‌اندازی کنند. این سازمان بر لزوم توصیه به مردم تاکید کرد که طعمه “تبلیغات فریبنده” نشوند که ادعا می کند توسط صرافی های رمزارزی منتشر می شود. سوادشی جاگران منچ همچنین درباره ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) صحبت کرد که بانک مرکزی هند (RBI) روی آن کار می کند.

قانون مربوط به انتشار ارز دیجیتال توسط بانک مرکزی هند باید به سرعت تنظیم شود. قطعنامه SJM می افزاید: CBDC باید به عنوان مناقصه قانونی در نظر گرفته شود، و خاطرنشان می کند: “ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین، اتریوم و غیره نباید به عنوان دارایی یا دارایی دیجیتال شناخته شوند زیرا به طور غیرمستقیم تبدیل به یک وسیله مبادله مانند ارز می شوند.”

قطعنامه سوادشی جاگران منچ همان چیزی است که بانک مرکزی در مورد رمزارزها گفته است. RBI در جلسه اخیر خود در هیئت مدیره مرکزی، گفت که رمزارزها باید به طور کامل ممنوع شوند و ممنوعیت جزئی کارساز نخواهد بود. بانک مرکزی همچنین بارها نگرانی های جدی خود را در مورد رمزارزها ابراز کرده است که می تواند بر سیستم مالی کشور تأثیر منفی بگذارد.

یک لایحه رمزارز برای بررسی در جلسه زمستانی مجلس فهرست شده است. با این حال، این لایحه ارائه نشد و گزارش شده است که دولت در حال بررسی مجدد این لایحه است. نارندرا مودی، نخست وزیر هند، ظاهرا در حال اتخاذ تصمیم نهایی در مورد قانون رمزنگاری این کشور است. او اخیرا گفته است که رمزارز باید برای تقویت دموکراسی استفاده شود.