سال نو برای رمزارزها چگونه خواهد بود

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

بر اساس گزارش کوین مارکت کپ، بیت کوین در هفت روز گذشته بیش از 6 درصد سقوط کرده است و در اولین روزهای سال 2022 بیش از 1 درصد کاهش یافته است. بزرگترین رمزارز در زمان نگارش این خبر در حدود 47000 دلار در حال معامله است. اما سال گذشته در این زمان، بیت کوین 32780 دلار بوده است.

بیت کوین دو روز پس از کریسمس به بالاترین سطح خود رسید، زمانی که به بالاترین قیمت خود در سه هفته گذشته یعنی 52050 دلار رسیده بود. اتریوم مسیر مشابهی را تجربه کرد، اما نتوانست 4120 دلار را رد کند. در روزهای پس از آن، بیت کوین و اتریوم هر دو با مشکل مواجه شده‌اند که هر دو در عرض هفت روز نزدیک به ۷ درصد کاهش یافته‌اند. اما اتریوم در سال 2022 رو به افزایش بوده و در 24 ساعت گذشته 1.5 درصد رشد داشته است در حالی که بیت کوین دچار کاهش شده است.

آلت کوین ها سقوط می کنند

آلت‌کوین‌های پیشرو نیز طی هفت روز گذشته به شدت سقوط کرده‌اند: سولانا و متیک هر دو بیش از 10درصد کاهش یافته‌اند و همچنین لونا 9درصد کاهش یافته است. دو رمزارز میم مشهور، دوج کوین و شیبا نیز به ترتیب حدود 9 و 13 درصد کاهش یافته اند. علیرغم عقب نشینی، این هفته اخبار مثبتی برای تعدادی از رمزارزهای مشهور به گوش رسید. پس از اینکه هکرهای کلاه سفید متوجه یک اکسپلویت شدند، توسعه دهندگان پالیگان بی سر و صدا شبکه را اصلاح کردند. اما راه حل کاملا به موقع انجام نشد: یک هکر هنوز 800,000 توکن متیک معادل 2 میلیون دلار را دراختیار دارد. در شب سال نو، توسعه‌دهندگان شیبا اینو اعلام کردند که اولین نسخه DoggyDAO را ایجاد کرده‌اند، یک سازمان مستقل غیرمتمرکز که کنترل صرافی غیر متمرکز ShibaSwap را از طریق توکن‌های حکومتی BONE به اعضای جامعه می‌دهد.

در مجموع از نظر قیمت شروع کندی برای سال بوده است، اما با افزایش پذیرش سازمانی رمزارزها در سراسر جهان، ما انتظار داریم که سال 2022 به اندازه سال 2021 انفجاری باشد. سوال این است که آیا سال اتریوم خواهد بود یا یک کوین سگی دیگر. چرخه هایپ، یا افزایش بیشتر برای سولانا، آوالنچ، و دیگر بلاکچین های قرارداد هوشمند، یا چیزهای دیگر. به کسی که ادعا می کند مطمئنا در بازارهای کریپتو چه اتفاقی خواهد افتاد گوش ندهید.