جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

سرمایه‌گذاری‌های سازمانی روی ارزهای دیجیتال، در بالاترین سطح در سه ماه گذشته!

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • سرمایه‌گذاری‌های سازمانی روی ارزهای دیجیتال، در بالاترین سطح در سه ماه گذشته!
رمزارز

داده‌های کوین شیرز (CoinShares) در روز سه‌شنبه نشان داد که سرمایه‌گذاری‌های سازمانی روی ارزهای دیجیتال در بالاترین سطح در سه ماه گذشته قرار دارد، که نسبت به هفته قبل که شاهد خروج ۴۷ میلیون دلار بود، افزایش چشمگیری داشت.

گزارش هفتگی جریان های صندوق دارایی دیجیتال(The Digital Asset Fund Flows Weekly Report) نشان داد که محصولات سرمایه گذاری برای دارایی های دیجیتال در هفته گذشته مجموعا 193 میلیون دلار ورودی داشته اند، سطحی که از اوایل دسامبر 2021 (آذر 1400) مشاهده نشده است.

آخرین باری که سطوح سرمایه گذاری نزدیک به رقم فعلی بود، در هفته منتهی به 3 دسامبر(12 آذر) بود که شاهد 184 میلیون دلار جریان ورودی بودیم.

جریان های صندوق با کمی بیش از 50 درصد سرمایه به محصولات مبتنی بر بیت کوین، تمرکز زیادی روی بیت کوین (BTC) داشت که مجموعاً 98 میلیون دلار جریان داشت.

سولانا (SOL) نایب قهرمان شد و شاهد 87 میلیون دلار ورودی در هفته بود، رقمی که CoinShares می گوید “بزرگترین هفته ورودی ثبت شده است.” صندوق‌های مبتنی بر SOL اکنون 36 درصد از دارایی‌های تحت مدیریت شرکت‌های نهادی را نشان می‌دهند که بزرگترین آلتکوین پس از اتر (ETH) است. وجوه مبتنی بر ETH در هفته گذشته تنها 10.2 میلیون دلار ورودی داشتند.

اروپا سهم مهمی در این زمینه داشت، زیرا به نظر می‌رسد شرکت‌هایی با خبر تصویب نشدن لایحه منع استخراج اثبات کار (PoW) تقویت شده‌اند. 76 درصد از ورودی ها یا حدود 147 میلیون دلار در هفته گذشته از این منطقه بوده است.

ارقام این گزارش در تضاد شدید با داده های هفته قبل است که شاهد برداشت 49.4 میلیون دلاری از BTC و ETH از شرکت های عمدتاً آمریکای شمالی با نگرانی در مورد افزایش مقررات کریپتو بود.

جریان های نقدی توسط شرکت های نهادی با افزایش قیمت بیت کوین که اخیراً به بالای 48500 دلار رسیده بود، مرتبط است. همین امر در مورد اتر که قیمت بیش از 3300 دلار را ثبت کرد، صادق بود.

هفته گذشته، مدیران شرکت‌های کریپتو Nexo و Amber Group در مورد رشد « تصاعدی» سرمایه‌گذاری نهادی بر روی ارزهای دیجیتال در کنفرانس بلاک چین آفریقا در سال 2022 بحث کردند و گفتند که اگرچه افزایش پذیرش سازمانی وجود دارد، ممکن است هنوز موانعی برای ورود وجود داشته باشد. کالین متودیف(Kalin Metodiev)، یکی از بنیانگذاران و شریک مدیریت Nexo، گفت که بیشتر شرکت ها ممکن است ادعا کنند که بازار ارزهای دیجیتال هنوز بیش از حد نوسان دارد.