سرمایه گذاری 70 میلیون دلاری لایتنینگ لبز برای افزودن استیبل کوین

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • سرمایه گذاری 70 میلیون دلاری لایتنینگ لبز برای افزودن استیبل کوین
333333 - سرمایه گذاری 70 میلیون دلاری لایتنینگ لبز برای افزودن استیبل کوین

شرکت نرم‌افزاری بیت‌کوین لایتنینگ لبز(Lightning Labs) یک سری سرمایه‌گذاری بزرگ را تضمین کرده است که به آن امکان می‌دهد شبکه لایتنینگ را برای تراکنش‌های سریع‌تر، ارزان‌تر بیت‌کوین و استیبل کوین توسعه دهد.
سری سرمایه گذاری 70 میلیون دلاری سری B توسط Valor Equity Partners، با مشارکت Baillie Gifford، Goldcrest Capital و چندین سرمایه گذار دیگر رهبری شد. لایتنینگ لبز ویژگی ها و نرم افزارهای اضافی را برای شبکه لایتنینگ (LN)، راه حل تراکنش لایه دو بیت کوین ایجاد می کند.
بر اساس گزارش‌ها، منابع مالی به پروتکل جدیدی به نام Taro منتقل می‌شود که استیبل کوین‌ها را با استفاده از LN یا همان شبکه لایتنینگ منتقل می‌کند. لایتنینگ لبز استیبل کوین صادر نمی کند، اما زیرساخت به آنها اجازه می دهد تا از طریق شبکه ارسال شوند.
تراکنش های استیبل کوین با ارتقای بیت کوین Taproot در نوامبر 2021(آبان 1400) امکان پذیر شد که قابلیت های قرارداد هوشمند را نیز معرفی کرد.
این شرکت معتقد است که تارو امکان پذیرش بیشتر بیت کوین را فراهم می کند زیرا به طور بالقوه به افراد بدون بانک در کشورهای در حال توسعه امکان می دهد با استفاده از استیبل کوین، پول ارسال کنند.

لایتنینگ لبز 10 میلیون دلار از سری A خود در سپتامبر(شهریور 1400) جمع آوری کرد که پس از یک سری اولیه 2.5 میلیون دلاری در سال 2018(1397) بود.
LN در حال حاضر به طور گسترده در السالوادور مورد استفاده قرار می گیرد، اولین کشوری که بیت کوین را قانونی کرد. همچنین در پلتفرم پرداخت Strike و ابزار انعام در توییتر وارد عمل شده است. طبق آمار، وثیقه فعلی شبکه 3693 بیت کوین به ارزش حدود 167 میلیون دلار است که 5.8 درصد نسبت به ماه گذشته افزایش یافته است.