سه کشور آفریقایی قصد دارند راه حل های ارزهای دیجیتال و بلاک چین را اتخاذ کنند

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • سه کشور آفریقایی قصد دارند راه حل های ارزهای دیجیتال و بلاک چین را اتخاذ کنند
IMG 20220416 123659 417 - سه کشور آفریقایی قصد دارند راه حل های ارزهای دیجیتال و بلاک چین را اتخاذ کنند

سه کشور آفریقایی – یعنی کامرون، جمهوری دموکراتیک کنگو (DRC) و جمهوری کنگو – بنا به گزارش‌ها در حال برنامه‌ریزی برای استفاده از راه‌حل‌های ارز دیجیتال و بلاک چین هستند که توسط The Open Network (TON) پشتیبانی می‌شوند. به طور جداگانه، کامرون در حال بررسی انتشار یک استیبل کوین ملی است که مبتنی بر همان شبکه بلاک چین است.

پذیرش مرحله ای راه حل ها

در بیانیه ای که توسط The Open Network (TON) منتشر شد، گزارش شده است که جمهوری دموکراتیک کنگو (DRC) در حال بررسی انتشار یک استیبل کوین ملی است که بر اساس بلاک چین ساخته شده است. علاوه بر این، DRC، همراه با کامرون و جمهوری کنگو، در حال برنامه‌ریزی برای استفاده از راه‌حل‌های مبتنی بر ارزهای دیجیتال و بلاک چین هستند که توسط TON ارائه می‌شوند.

بر اساس بیانیه TON، اعلام برنامه موجودیت بلاک چین برای ارائه این راه حل ها به دنبال تعامل موفق آن با هر یک از این سه کشور است. در بیانیه پیشنهاد شده است که پذیرش راه حل های رمزنگاری و بلاک چین توسط سه کشور مرحله به مرحله انجام خواهد شد.

دموکراتیک کردن سیستم مالی

لئون ژوست ایبومبو(Léon Juste Ibombo) وزیر پست، مخابرات و اقتصاد دیجیتال جمهوری کنگو، در مورد احتمال مشارکت بالقوه کشورش با TON، گفت:

“جمهوری کنگو چند سالی است که در این مسیر بوده و تشویق شده و شاهد پذیرش گسترده پرداخت های موبایلی در سراسر کشور بوده است. این گام بعدی در آن سفر است و ما معتقدیم که TON شریک مناسبی برای تسهیل این امر است. این ابزاری ارزشمند و کاربردی برای رشد و خلق ثروت، هم برای دولت و هم برای مردم ما خواهد بود.”

با تکرار احساسات مشابه، همتای ایبومبو از جمهوری دموکراتیک کنگو، دزیره کشمیر ابرانده کولونگله(Désiré Cashmir Eberande Kolongele) ، از افتخار کشورش در برداشتن این گام صحبت کرد. او گفت که انتشار استیبل کوین «دسترسی میلیون‌ها شهروند بدون بانک و فاقد بانک را به سیستم مالی ما دموکراتیزه می‌کند».

به نوبه خود، وزیر پست و مخابرات کامرون، Minette Libom Li Likeng، گفت: “همکاری با TON می تواند نقش اساسی در اکوسیستم دیجیتال کامرون برای تقویت راه حل های پرداخت و شمول مالی از طریق CAMPOST، اپراتور پست عمومی ایفا کند. “