شرایط حساس بیت‌ کوین، آیا خرس‌ها کنترل بازار را در دست خواهند گرفت؟

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • شرایط حساس بیت‌ کوین، آیا خرس‌ها کنترل بازار را در دست خواهند گرفت؟

قیمت بیت‌کوین (BTC) در ادامه روند ریزشی خود به سطح 46624 دلار کاهش یافت که پایین‌ترین سطح قیمتی این رمزارز طی 11 هفته گذشته محسوب می‌شود. آخرین باری که قیمت بیت‌کوین به این سطح رسید در اواخر ماه فوریه در طول دومین اصلاح بزرگ از رالی فعلی این رمزارز بوده است که دو هفته پس از آن از همان محدوده برای نخستین بار به سطوح بالای 60 هزار دلار جهش کرد. در پایان روز جاری یکی دیگر از کندل‌های هفتگی نمودار بیت‌کوین بسته خواهد شد. در صورتی که این کندل در این سطوح بسته شود، می‌توان آن را بدترین کندل هفتگی بیت‌کوین از 22 فوریه تاکنون تلقی کرد.

بر اساس داده‌های صرافی بیت‌استمپ (Bitstamp)، در 22 فوریه بیت‌کوین با قیمت 45240 دلار هفته را به پایان رساند و دو هفته گذشته نیز کندل هفتگی بیت‌کوین با قیمت 49200 دلار بسته شد. به نظر می‌رسد که این بار اوضاع کمی متفاوت‌ بوده و جو منفی درحال بازگشت به بازار رمزارز است. بیت‌کوین در 14 آپریل سقف تاریخی 65 هزار دلار را لمس کرد و پس از آن یک سقف پایین‌تری را تشکیل داده و اکنون نیز دومین کف پایین‌تر خود را در چارت روزانه ایجاد کرده که حاکی از تشکیل یک روند نزولی بزرگ‌تر است.

تحلیل‌گری به نام کریپتو فیبوناچی (CryptoFibonacci) به تحلیل نمودار هفتگی بیت‌کوین پرداخته که نشان از کاهش قدرت گاوها در بازار دارد. روز گذشته این تحلیل‌گر ضمن انتشار نمودار هفتگی بیت‌کوین در توییتر بیان کرد که اگرچه به نظر می‌رسد که بیت‌کوین درحال کف‌سازی در این محدوده باشد اما نشانه‌های خطرناکی در نمودار این رمزارز دیده می‌شود که در صورت شکسته شدن حمایت می‌تواند وارد یک روند نزولی بزرگ شود. از طرف دیگر به نظر می‌رسد که این حرکت نزولی بواسطه ایلان ماسک (Elon Musk) و توییت‌های او در رابطه با مصرف انرژی بیت‌کوین ایجاد شده باشد.

طبق معمول این حرکت نزولی در بیت‌کوین باعث افزایش فشار فروش در سایر رمزارزها و به دنبال آن کاهش 150 میلیارد دلاری ارزش بازار رمزارز طی 24 ساعت گردیده است. پیش از این در 12 می ارزش بازار رمزارز به سقف تاریخی 2.5 تریلیون دلار رسیده بود و اکنون به 2.3 تریلیون دلار کاهش یافته است. البته همه رمزارزهای بازار در این هفته با اصلاح همراه نبوده و برخی از آن‌ها با وجود بازدهی‌های اخیر همچنان به رشد خود ادامه داده و سقف‌های جدیدی را فتح کرده‌اند، که البته تعداد این رمزارزها انگشت شمار است.