شرایط متفاوت سومین هاوینگ بیت کوین با دوره های گذشته

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

هاوینگ پیش رو یکی از داغ ترین موضوعات این روزهای بازار رمز ارز و جامعه ی بیت کوین (BTC) می باشد. اکثر تحلیل گران از مدت ها پیش در رابطه با سومین هاوینگ صحبت هایی ارائه دادند و از آن به عنوان یک نقطه عطف در ساختار و روند آینده ی بیت کوین نام بردند.

اگر به تاریخچه ی بیت کوین مراجعه کنیم، بیت کوین بعد از هر دو هاوینگی که داشته با جهش و افزایش قیمت قابل توجهی روبرو شده است. نکته ای که بسیاری از فعالین بازار رمز ارز به آن چشم دوخته و منتظر رخداد آن هستند. اما به نظر می رسد این بار شرایط کمی متفاوت است و شاید روند گذشته تکرار نشود. در حال حاضر بیت کوین اولین بار است که با شاخص بازگشت سرمایه ی 90 روزه ی منفی به استقبال هاوینگ می رود.

سومین رویداد هاوینگ بیت کوین در 12 ماه می اتفاق خواهد افتاد و کمتر از 25 روز فرصت باقی است. این رویداد باعث کاهش پنجاه درصدی پاداش هر بلاک شبکه بیت کوین خواهد شد. از هاوینگ همواره به عنوان نقطه عطف در روند افزایش قیمت بیت کوین نام برده می شود. هاوینگ باعث تقویت ساختار بیت کوین شده و با توجه به قانون عرضه و تقاضا در اقتصاد، باعث کاهش عرضه شده و در مقابل با افزایش پذیرش بیت کوین توسط عموم جامعه، تقاضا بالا رفته و منجر به افزایش چشمگیر قیمت بیت کوین خواهد شد.

در حال حاضر هاوینگ به موضع اول بازار رمز ارز تبدیل شده است و میزان جستجو در رابطه با موضوع هاوینگ در گوگل به شدت افزایش یافته است.

هاوینگ و شرایط خاص بیت کوین!
اگرچه هاوینگ همواره برای بیت کوین خوش قدم بوده و در میان مدت باعث افزایش قیمت چشمگیر شده است، اما این بار بیت کوین در شرایط متفاوتی قرار دارد و برخی از تحلیل گران نسبت به تکرار روند گذشته مطمئن نیستند.

جک پاردی (Jack Purdy)، تحلیل گر حوزه بلاکچین در این رابطه بیان کرد: “کمتر از یک ماه تا هاوینگ فرصت باقی است و بیت کوین در حالی به این رخداد نزدیک می شود که شاخص بازگشت سرمایه ی 90 روزه ی آن منفی است. این اولین بار است که این شرایط پیش آمده و نمی توان گفت که بعد از هاوینگ چه خواهد شد.”