شروع فصل جدید آلت‌کوین‌ها در بازار! کدام رمزارزها رشد بیشتری خواهند داشت؟

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • شروع فصل جدید آلت‌کوین‌ها در بازار! کدام رمزارزها رشد بیشتری خواهند داشت؟

با توجه به داده‌های شاخص فصل آلتکوین‌ها، به نظر می‌رسد که زمان آلتکوین‌ها فرا رسیده است. در گزارشی در اوایل دسامبر ۲۰۲۳، تعداد زیادی از علاقه‌مندان به رمزارزها شروع احتمالی فصل آلتکوین‌ها را پیش‌بینی کردند.

در این میان، یک اسنپ‌شات ذخیره‌شده از پروفایل blockchaincenter.net در ۱۴ ژانویه ۲۰۲۴، به وضوح اعلام می‌کند که فصل آلتکوین‌ها فرا رسیده است.

این شاخص در رتبه ۷۶ از ۱۰۰ قرار گرفته و هر بار که این امتیاز بالاتر از ۷۵ است، نشان‌ از فصل آلتکوین‌ها (نه ماه و نه سال آلتکوین‌ها) دارد.

altcoin-season-index-signals-arrival-top-tokens-eclipse-bitcoins-market-performance

این سطح آخرین بار در پایان آگوست ۲۰۲۲ مشاهده شده بود و تا پایان سپتامبر همان سال ادامه داشت.

بر اساس روش این شاخص، زمانی که ۷۵ درصد از ۵۰ ارز دیجیتال برتر، از نظر عملکرد در طول ۹۰ روز (یک فصل) از بیت کوین (BTC) پیشی می‌گیرند، رسما فصل آلتکوین‌ها در نظر گرفته می‌شود.

پیش‌تر، از اواخر مارس ۲۰۲۱ تا اواسط ژوئن ۲۰۲۱ هم شاهد فصل آلتکوین‌ها بودیم. دارایی‌های پیشرو که در طول فصل عملکرد بهتری از BTC داشته‌اند، عبارتند از:

اوردی‌ (ORDI)، اس‌ای‌آی (SEI)، اینجکتیو (INJ)، سولانا (SOL)، اینترنت کامپیوتر (ICP)، اولانچ (AVAX)، ایموتبل (IMX)، نیر پروتکل (NEAR) و تعدادی دیگر.

در همین راستا، توکن ORDI شاهد افزایش خیره‌کننده ۲۰۶۷ درصدی بود و SEI بیش از ۵۵۸ درصد رشد داشت.علاوه بر شاخص فصل آلتکوین‌ها، تسلط یا دامیننس اتریوم (ETH) در بازار کریپتو نیز در چند وقت اخیر افزایش یافته است.

در حال حاضر، ETH دارای دامیننس ۱۸ درصدی بوده و تسلط بیت کوین، ۴۹.۸ درصد گزارش شده است.

سیگنال شروع فصل آلتکوین‌ها یک موضوع پرطرفدار در رسانه‌های اجتماعی بوده که باعث ایجاد پرسش‌هایی در مورد زمان و طول دوره و همچنین، وضعیت رشد قیمت بیت کوین شده است.