جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

شرکت اینترنتی مبتنی بر بلاک چین 3air، کاردانو را کنار گذاشت

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

شرکت اینترنتی بلاک چین متمرکز آفریقا، 3air، پس از گزارش “کمبود عظیم استعداد” برای توسعه دهندگان Haskell، رسما بلاک چین کاردانو را به نفع SKALE، شبکه ای که توسط اتریوم پشتیبانی می شود، کنار گذاشت.

به گفته ساندی بایتنک(Sandi Bitenc)، مدیر عامل 3air، به نظر می رسد مجموعه مهارت هاسکل که زبان برنامه نویسی اصلی کاردانو است، کم است. به گفته بیتنک(Bitenc)، 3air پس از چند ماه صرف استخدام فعالانه برای کدنویسان ارشد Haskell برای ساخت بر روی کاردانو، تنها توانست دو توسعه دهنده پاره وقت در سطح پایه را به دست آورد. اگرچه این شرکت با آژانس های توسعه ای که توسط کاردانو توصیه شده بود تماس گرفت، 3air هنوز نتوانست استعداد مورد نیاز خود را پیدا کند.

مدیرعامل 3air با مهاجرت به SKALE گفت که توسعه دهندگان 3air می توانند بلافاصله روی اهداف توسعه خود کار کنند. او همچنین از تراکنش‌های سریع SKALE، هزینه‌های تراکنش صفر و قابلیت‌های چند زنجیره‌ای، به‌ویژه در مورد برنامه‌های غیرمتمرکز، برای تصمیم‌گیری برای اتخاذ این پروتکل، یاد کرد.

SKALE فاز اول شبکه اصلی خود را در ژوئن 2020(خرداد 1399) پس از تامین مالی 26.75 میلیون دلاری در دو سال گذشته راه اندازی کرد. شبکه سازگار با اتریوم که ادعا می‌کند کاملاً غیرمتمرکز است، تمرکز خود را به Web3، توکن‌های غیرقابل تعویض و برنامه‌های غیرمتمرکز معطوف کرده است.

 

اگرچه کاردانو یکی از بزرگترین جوامع در حوزه رمزارزی را دارد، پیشرفت آهسته در جبهه توسعه، درها را به روی چندین رقیب در فضای قراردادهای هوشمند باز کرد. در حالی که توسعه دهندگان کاردانو بر رویکرد آکادمیک توسعه، از جمله پیروی از فرآیند بررسی همتایان تاکید می کنند، سایر پلتفرم های قرارداد هوشمند رویکرد تکراری تری را برای ساخت، آزمایش و راه اندازی پروژه های خود اتخاذ کرده اند.