جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

شرکت Mitsubishi UFJ Trust برای تسریع فرآیندهای تسویه، یک استیبل کوین صادر می کند

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • شرکت Mitsubishi UFJ Trust برای تسریع فرآیندهای تسویه، یک استیبل کوین صادر می کند
shutterstock 1541372777 1 - شرکت Mitsubishi UFJ Trust برای تسریع فرآیندهای تسویه، یک استیبل کوین صادر می کند

شرکت خدمات مالی – Mitsubishi UFJ Trust – امیدوار است با استفاده از فناوری بلاک چین برای معامله و ارز دیجیتال برای پرداخت، سیستم تراکنش خود را تقویت کند. در یک گزارش جدید ادعا شده است که به این ترتیب، یک استیبل کوین وابسته به ارزش ین ژاپن ایجاد خواهد کرد.

استیبل کوین میتسوبیشی

بر اساس گزارش اخیر Nikkei Asia، میتسوبیشی UFJ Trust – بانکی که دفتر مرکزی آن در توکیو با بیش از 1.5 تریلیون دلار دارایی تحت مدیریت است – به دنبال ورود به دنیای ارزهای دیجیتال با انتشار دارایی دیجیتالی خود است. محصول مالی نوعی استیبل کوین خواهد بود که به پول ملی ژاپن متصل است.

این توکن مؤسسه را قادر می‌سازد تا فرآیند پرداخت خود را تقویت کند و معاملات اوراق بهادار را فوراً تسویه کند. در حال حاضر، چنین رویه های پولی چند روز طول می کشد و ده ها میلیون دلار در سال در ژاپن هزینه دارد. بسیاری انتظار دارند که استفاده از یک استیبل کوین می تواند این هزینه ها را از بین ببرد.

علاوه بر این، این طرح ابتکاری باید به کارگیری فناوری بلاک چین در معاملات اوراق بهادار را تحریک کند. بانک تراست ژاپنی استفاده از آن را با مشارکت Daiwa Securities و SBI ترویج داده است.

اوراق بهادار دیجیتال سرمایه گذاری را در قالبی انعطاف پذیرتر امکان پذیر می کند. به عنوان مثال، فناوری بلاک چین دارایی های سنتی مانند املاک یا اوراق قرضه شرکتی را به محصولاتی تبدیل کرده است که می توان آنها را در مقادیر کم خریداری کرد و درها را برای سرمایه گذاری های خرد باز کرد.

ژاپن – یکی از توسعه‌یافته‌ترین اقتصادهای جهان – یک بازیگر کلیدی در صنعت ارزهای دیجیتال است. در عین حال، اخیراً مردم محلی علاقه فزاینده ای به این طبقه دارایی نشان داده اند. در سال 2021، تراکنش های دیجیتالی بیش از 50 درصد نسبت به سال 2020 افزایش یافت و به بیش از 103 تریلیون ین (900 میلیارد دلار) رسید.

ممکن است استیبل کوین ها با مقررات سختگیرانه مواجه شوند

با اطمینان می توان فرض کرد که پروژه Mitsubishi UFJ Trust ممکن است قبل از راه اندازی با برخی واکنش های نظارتی مواجه شود. تابستان گذشته، برخی از مقامات ژاپنی معتقد بودند که استیبل کوین‌ها می‌توانند به اکوسیستم مالی ژاپن آسیب برسانند، و به همین دلیل، باید به شدت بر آنها نظارت شود.

یکی از آنها اظهار داشت: “ژاپن دیگر نمی‌تواند با وجود پیشرفت‌های جهانی در مورد ارزهای دیجیتال که به سرعت حرکت می‌کنند، به این مسائل توجه نکند.”

در سال 2020، آژانس خدمات مالی (FSA) بخشی را برای نظارت بر مقررات ارزهای دیجیتال ایجاد کرد. مدت کوتاهی پس از آن، وزارت دارایی افزایش پرسنل مورد نیاز را در نظر گرفت.

مقررات احتمالی ممکن است به نفع بانک مرکزی ژاپن باشد که قصد دارد CBDC صادر کند. رئیس هاروهیکو کورودا(Haruhiko Kuroda) بیان کرد که انتظار می‌رود آزمایش‌ها در سال جاری آغاز شود، در حالی که عرضه اولیه محصول ممکن است حدود سال 2026(1405) باشد.