عامل اصلی نزول بازار و ورشکستگی بانک‌ها مشخص شد!

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

تحقیقات اخیر بانک فدرال رزرو شیکاگو نشان می‌دهد که تا چه حد صاحبان حساب‌های بزرگ جزو اولین کسانی بودند که وجوه خود را در طول آشفتگی بانک‌های رمزارزی در سال 2022 جمع‌آوری کردند و باعث تسریع ورشکستگی شدند. این تحقیق نشان داد که نهنگ‌هایی که بیش از 500 هزار دلار سرمایه‌گذاری داشتند، با سریع‌ترین سرعت نسبت به دیگر افراد، حجم بیشتری از سرمایه‌گذاری خود را برداشتند.
بزرگ‌ترین بانک رمزارزی با خروجی تخمینی 36.7 درصد در تنها پنج روز، FTX بود. کاربران تقریباً 13 میلیارد دلار را از پنج پلت‌فرم شامل BlockFi ،Celsius ،FTX ،Genesis و Voyager Digital در طول ورشکستگی بانکی مربوطه خود برداشت کردند.

این تحقیق به این نتیجه رسید که آشفتگی‌های بانکی اخیر، مصرف‌کنندگان و سرمایه‌گذاران را در مقایسه با سال 2021 نسبت به ریسک‌های فرصت‌های سرمایه‌گذاری بازار رمزارز بیشتر آگاه کرده است.
علی‌رغم بهبود در بازار رمزارزها در سال 2023، احساسات سرمایه‌گذاران همچنان در قلمرو نزولی باقی می‌ماند و فشارهای نظارتی نیز در حال افزایش است. ارزش کل بازار در زمان نگارش خبر، اندکی به 1.18 تریلیون دلار کاهش یافته است و در دو ماه گذشته نسبتاً ثابت بوده است.
به طور کلی، این موارد تحقیق، اهمیت مدیریت ریسک را در دنیای رمزارزها، به ویژه برای دارندگان حساب‌های بزرگ که می‌توانند تأثیر قابل‌توجهی بر ورشکستگی بانک‌های رمزارزی داشته باشند، برجسته می‌کند.