علی‌بابا با واحد تجاری جدید، وارد متاورس می‌شود

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

علی بابا یک واحد تجاری جدید در پکن به نام Yuanjing Shengsheng ثبت کرده است. این حرکت قصد دارد پتانسیل بازی دنیای متاورس را که آینده اینترنت تلقی می‌شود، آزمایش کند.
Yuanjing Shengsheng که به طور انحصاری متعلق به بازوی سرمایه گذاری علی بابا است، تجارت اصلی خود را توسعه نرم افزار و خدمات اعلام کرده است. این اطلاعات بر اساس شرکت ردیابی ثبت عمومی Tianyancha است.
با سرمایه ثبت شده 1.6 میلیون دلار یا 10 میلیون یوان، واحد جدید علاقه روزافزون علی بابا به متاورس را تقویت می کند.
در اخبار اخیر، گروه علی بابا بازار NFT خود را برای حق نشر راه اندازی کرده است. با مشارکت دولت مردمی استان سیچوان(Sichuan)، این بازار از NFT استفاده می‌کند که بر روی بلاکچین کپی رایت جدید صادر می‌شوند.

بلاک چین کپی رایت جدید توسط کمیته حق نسخه برداری انجمن بلاک چین سیچوان ایجاد شده است. علاوه بر این، اینجا مکانی است که توسعه‌دهندگان، نویسندگان، نوازندگان و دیگر متخصصان می‌توانند آثار خود را در قالب توکن غیرقابل تعویض (NFT) بفروشند. علاوه بر این، برای Chenyu Cui، تحلیلگر ارشد تحقیقات بازی در شرکت مشاوره Omdia لندن، “این حرکت منعکس کننده استراتژی علی بابا برای متاورس است.”
او معتقد است که علی بابا فناوری را برای نفوذ در این بخش انتخاب می کند که ممکن است پس از توسعه بیشتر متاورس، درهای شرکت تجارت الکترونیک را برای ورود به فضای بازی و واقعیت مجازی باز کند.