فروش سنگین اتریوم توسط سرمایه‌گذاران بزرگ؛ آیا قیمت ETH در خطر است؟

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • فروش سنگین اتریوم توسط سرمایه‌گذاران بزرگ؛ آیا قیمت ETH در خطر است؟

اتریوم (ETH)، آلت کوین برتر بازار، در ۶ دسامبر به بالاترین قیمت سالانه خود یعنی ۲،۳۱۰ دلار رسید. در بحبوحه این رشد قیمتی، گزارش شده که غول‌های سازمانی ۱۹،۸۲۲ واحد ETH به ارزش تقریبی ۴۵٫۲ میلیون دلار را به صرافی‌ها واریز کرده‌اند.

طبق گزارش‌ها، شرکت سلسیوس و صرافی FTX که در طول بازار نزولی سال ۲۰۲۲، درخواست ورشکستگی کردند و خواستار نقد کردن ذخایر خود شدند، به طور مداوم اتریوم و توکن‌های دیگر را در سال ۲۰۲۳ می‌فروشند.

تیم سلسیوس به تازگی ۷،۵۰۰ اتریوم به ارزش تقریبی ۱۷٫۰۵ میلیون دلار را به یک آدرس صرافی کوین بیس ارسال کرده است. از تاریخ ۱۴ نوامبر، این شرکت در مجموع ۴۴،۷۶۹ واحد ETH را جابه‌جا کرده که از این میان، ۳۷،۲۶۹ واحد از آنها به پلتفرم‌های کوین بیس، FalconX و اوکی‌ایکس، انتقال یافته‌اند.

صرافی FTX هم با انتقال ۳،۱۴۳ اتریوم، به ارزش حدودی ۷٫۲۱ میلیون دلار، به صرافی کوین بیس، دوباره خبرساز شده است. FTX و شرکت آلامدا ریسرچ از ۲۴ اکتبر ۲۰۲۳، دارایی‌هایی به ارزش ۵۷۳ میلیون دلار، شامل ۲۸،۴۲۷ اتریوم را به صرافی‌ها منتقل کرده‌اند.

علاوه بر این‌، شرکت گلکسی دیجیتال تحت رهبری مایک نووگراتز نیز طی سه تراکنش جداگانه، ۹،۱۷۹ اتریوم را به صرافی بایننس واریز کرده است.

از طرفی، گزارش‌های دیگر هم حاکی از آنند که یک نهنگ قدیمی که به مدت پنج سال غیرفعال بود، از خواب بیدار شده و ۳۹،۲۶۰ اتریوم به ارزش تقریبا ۹۰ میلیون دلار را به صرافی کراکن منتقل کرده است.

چنین اقداماتی از سوی سرمایه‌گذاران بزرگ، ممکن است به معنای آمادگی برای فروش باشد و به طور بالقوه می‌تواند فشار نزولی بر قیمت اتریوم وارد کند.