فضای سامنیوم (Somnium Space) چیست؟

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

دنیای دیجیتال متاورس، یک پدیده ای فراتر از اینترنت، بلاک چین و هر فناوری دیگر می باشد. در دنیای دیجیتال متاورس، افراد می توانند با یکدیگر تعامل داشته باشند و داده ها و ارزش ها را می توان بدون اجازه به اشتراک گذاشت. در واقع نسخه دیجیتالی دنیای واقعی و فیزیکی می باشد که به دنبال بهبود و توسعه دنیای فیزیکی است. در این مقاله به بررسی فضای سامنیوم و مزایای آن می پردازیم.

فضای سامنیوم (Somnium Space) چیست؟

فضای سامنیوم (Somnium Space) چیست؟

ظهور توکن های غیر قابل تعویض (NFT)، چشم اندازهایی را برای دنیای مجازی ایجاد کرده اند. پروژه هایی مانند Somnium Space، امکان ایجاد کل جهان را در زنجیره بلوکی فراهم کرده است. جهان های مجازی اقلام، خواص، رویدادها، بازارها و اقتصادهای داخلی با ارزهای خاص خود را دارند. نقطه عطف استفاده از بلاک چین ها که ناشی از پذیرش گسترده بازی ها برای کسب درآمد و NFT می باشد، مهم تر از درک جهان های مجازی و متاورس نمی باشد.

Somnium Space از جمله پلتفرم های دنیای مجازی می باشد که دارای یک نقشه راه هیجان انگیز، پشتیبانی از دسکتاپ، دسترسی از طریق تلفن همراه، یکپارچه سازی کامل VR و همچنین یک بازار داخلی با توکن های CUBE، می باشد.

Somnium Space یک دنیای VR اجتماعی منبع باز است که طراحی آن توسط بلاک چین انجام شده است و توسط کاربران به طور کامل شکل گرفته شده است. فضای سامنیوم به کاربران این امکان را می دهد که زمین های دیجیتالی بخرند و همچنین خانه ی VR در آن بسازند.

Somnium 2.0 در سال 2020 ایجاد شد و پروژه Somnium Space را به یک تجربه مجازی واقعی Ready Player One نزدیک کرد. Somnium 2.0 میزبان همه بازیکنان خود در یک دنیای بزرگ می باشد، در واقع برخلاف اکثر بازی های واقعیت مجازی چندنفره می باشد که بازیکنان در آن به سرورهای فرعی و اتاق های نمونه مشابه، تقسیم می شوند. Somnium 2.0 به این ترتیب یک احساس همه جانبه را برای کابران خود ایجاد می کند.

ویژگی های فضای سامنیوم(Somnium Space)

ویژگی های Somnium Space

در فضای سامنیوم، بازیکنان می توانند زمین های مجازی خود را با استفاده از کیف پول بلاک چین و ETH خریداری کنند. یک کلوپ شبانه، یک گالری هنری، یک خانه، امکانات بی پایان و پاداش کاربران دانا و باهوش می باشد.

در فضای سامنیوم، عوامل دنیای مجازی مانند موقعیت مکانی، نزدیکی به دیگران و پیوندهای حمل و نقل (teleporters) بر روی قیمت زمین تاثیر گذار می باشند.

در فضای سامنیوم نیز دلالان وجود دارند. آنها زمین هایی را خریداری کرده اند و منتظرند که این پلتفرم با افزایش تعداد کاربران به یک پلتفرم پیشرو تبدیل شود. کاربران جدیدی که مایل به خرید زمین هستند، به سرمایه گذاران اولیه، برتری می دهند.

با کاهش قیمت اتریوم، فرصت های خوبی برای خرید زمین در فضای سامنیوم ایجاد می شود، زیرا همه ی قیمت ها بر اساس اتریوم تنظیم شده است و این فرصت وجود دارد که کاربران در رکود به معامله بپردازند. با استفاده از DappRadar Portfolio، کاربران می توانند نگاه کردن به یک قطعه زمین خاص را با بینش بیشتری در مورد زمین NFT، انجام دهند. این یک قطعه زمین XL است که مالک، طرح را در یک پیش فروش یا مشابه آن در زمانی که Somnium تاسیس شده بود، دریافت کرده است. ضرب کردن نیز در این پلتفرم همان ایجاد بسته دیجیتال یا NFT است تا افراد بتوانند مالک آن شوند.

شرکت کنندگان می توانند از هر دستگاهی و از طریق سرویس گیرنده Somnium WEB به این پلتفرم بپیوندند یا برنامه Somnium را به صورت محلی در کامپیوتر خود دانلود کنند تا از طریق هدست های واقعیت مجازی (VR) مانند Oculus، HTC VIVE، HP و… خود را در جهان های پایدار غوطه ور کنند.

توکن های CUBE

توکن CUBE، به عنوان توکن بومی Somnium Space معرفی شده است که مبتنی بر ERC-20 می باشد. از توکن CUBE برای خرید دارایی های مجازی، پرداخت برای کالاها و خدمات متاورس ( یعنی اجاره زمین، پرداخت برای بازی ها و رویدادها) و همچنین پاداش دادن به بازیکنان خوب، استفاده می شود.

توکن CUBE را می توان در کیف پول ارزهای دیجیتال، مانند Gemini ذخیره کرد. عرضه این توکن نیز 100 میلیون واحد می باشد.

از آنجایی که دنیای مجازی بر روی بلاک چین اتریوم کار می کند، دارایی های درون بازی مانند آواتارها، پوشیدنی ها، زمین ها، وسایل کلکسیونی و … را می توان توکن کرد.

فضای سامنیوم یکی از اولین جهان های واقعیت مجازی می باشد که به کاربران خود اجازه می دهد تا مالکیت دارایی های دیجیتال خود را از طریق Somnium Cubes، حفظ کنند.

فضای سامنیوم این امکان را به کاربران می دهد که هر NFT را به صورت مستقیم بر روی بسته های Somnium Land خود قرار دهند و آنها را در واقعیت مجازی جست و جو کنند.

کسب درآمد در فضای سامنیوم(Somnium Space)

کسب درآمد در فضای سامنیوم(Somnium Space)

کاربران می توانند در فضای سامنیوم، یک گالری در دنیای مجازی بسازند تا NFT ها و کلکسیون های دیجیتالی را که در طول سال جمع آوری کرده اند، در این گالری به نمایش درآورند.

Somnium Space راه های کسب درآمد بسیاری را برای کاربران ایجاد کرده است. کاربران می توانند آواتارها، آیتم ها و ساختارهای کامل را مستقیما از سرویس های گیرنده رایانه شخصی Somnium، ایجاد و توکن کنند و از طریق ساخته های خود درآمد کسب کنند. همچنین می توانند به باز کردن یک اقتصاد کاملا جدید بپردازند، البته در صورتی که مایل به خرید و فروش اقلام در پلتفرم باشند.

آینده متاورس

تحقیقات LimeLight، نشان می دهد که گیمرها 6 ساعت و 20 دقیقه را در هر هفته، صرف بازی می کنند. بیش از 32 درصد از گیمرها، بیشتر از 7 ساعت در هفته و 17 درصد از آنها، بیشتر از 12 ساعت در طول هفته بازی می کنند. گیمرها می توانند در ازای زمان های صرف شده در پلتفرم Somnium Space، درآمد کسب کنند.

خرید زمین و حدس و گمان در مورد ارزش آن، یکی از راه های نگاه کردن به مسائل می باشد. دنیای مجازی در نهایت منجر به توسعه دیجیتالی دنیای فیزیکی می شود. برندهای پوشاک از جمله صنعت هایی هستند که در این دو حوزه فعالیت خواهند کرد. هنرمندان، NFT را در یکی از حوزه ها می فروشند و چاپ فیزیکی را حوزه دیگر.

همچنین کلوپ های مجازی می توانند مهمانی های انحصاری را برای شهروندان متاورس، میزبانی کنند.

متاورس مشاغل جدیدی را در فضای سامنیوم و دیگر جهان های مجازی ایجاد کرده است و سازمان دهندگان رویداد، متصدیان، مدیران جامعه، مشاغل خود را دوباره در آن اختراع می کنند. همچنین جامعه می تواند مالکیت فضای سامنیوم را از طریق خرید یک قطعه زمین به دست آورند.

نتیجه گیری

با شیوع ویروس کرونا، دنیای واقعیت مجازی مانند Somnium Space، AltSpace، Engage، Rumii می توانند به سرعت به پلتفرم هایی برای تعاملات اجتماعی از راه دور و جلسات کاری تبدیل شوند.

منبع : alirezamehrabi.com