قانونگذار هندی می گوید که رمزارز در صورت استفاده غیرقانونی باید مسدود شود

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • قانونگذار هندی می گوید که رمزارز در صورت استفاده غیرقانونی باید مسدود شود

وزیر امور خارجه هند می‌گوید که اگر ارزهای دیجیتال برای مقاصد غیرقانونی استفاده می‌شوند، مانند «حمله سایبری در هند، انجام سایر حملات به هند، انجام سایر کارهای غیرقانونی و غیراخلاقی مانند قاچاق مواد مخدر» باید مسدود شوند. در همین حال، ظاهراً دولت هند در حال ایجاد تغییراتی در لایحه کریپتو است که قرار است در جلسه فعلی پارلمان مورد بررسی قرار گیرد.

وزیر امور خارجه هند در مورد رمزارزها و مقررات رمزنگاری

میناکشی لخی(Meenakshi Lekhi)، وزیر امور خارجه هند، گفته است که اگر ارزهای رمزنگاری شده برای آسیب رساندن به حاکمیت و یکپارچگی هند استفاده می شوند، باید مسدود شوند.

لخی همچنین وزیر فرهنگ فعلی هند است. او در مه 2014(اردیبهشت93) از حزب بهاراتیا جاناتا (BJP) به عضویت شانزدهمین لوک سبها انتخاب شد. او در مه 2019(اردیبهشت98) دوباره به عضویت هفدهمین لوک سبها انتخاب شد.

به نقل از نشریه IANS، لخی در سخنرانی در ششمین اجلاس جهانی فناوری که هفته گذشته به طور مشترک توسط وزارت امور خارجه و کارنگی هند برگزار شد، گفت:

اگر قرار است از ارز دیجیتال برای راه اندازی حملات سایبری در هند، برای انجام حملات دیگر به هند، برای انجام انواع کارهای غیرقانونی و غیراخلاقی مانند قاچاق مواد مخدر استفاده شود، باید همه اینها را متوقف کنم.

او افزود: “من مطمئن هستم که وزارت امور مالی و وزارت فناوری اطلاعات به طور عمیق  این جنبه ها را بررسی می کردند.”

وزیر امور خارجه ادامه داد: پلتفرم‌ها و صرافی‌های ارزهای دیجیتال متعلق به مجموعه‌ای از افرادی است که سعی می‌کنند از مالیات دوری کنند و پول را از کشور خارج کنند بدون اینکه برای کشوری که این ثروت را تولید می‌کنند منفعت داشته باشند.

در همین حال، گزارش شده است که دولت هند در حال ایجاد تغییراتی در لایحه ارزهای دیجیتال است که قرار است در جلسه فعلی لوک سبها، مجلس سفلی پارلمان هند مورد بررسی قرار گیرد.

نارندرا مودی، نخست وزیر هند، ریاست برخی جلسات را در مورد قوانین کریپتو در هند بر عهده داشته و تصمیم نهایی را در مورد مقررات کریپتو اتخاذ خواهد کرد. او اخیراً گفته است که ارز دیجیتال باید برای تقویت دموکراسی استفاده شود و آن را تضعیف نکند.

گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد که دولت در حال برنامه‌ریزی برای تنظیم دارایی‌های کریپتو است، اما استفاده از ارزهای دیجیتال برای پرداخت‌ها را ممنوع می‌کند. با این حال، بانک مرکزی، بانک ذخیره هند (RBI)، نگرانی‌های عمده‌ای را در مورد ارزهای دیجیتال ابراز کرده است و در آخرین جلسه هیئت مدیره مرکزی خود گفته است که ارز دیجیتال باید به طور کامل ممنوع شود، و تاکید کرد که ممنوعیت جزئی کارساز نخواهد بود.