جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

لایحه جدید دو سناتور می تواند بیت کوین را به پول قانونی در کالیفرنیا تبدیل کند!

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • لایحه جدید دو سناتور می تواند بیت کوین را به پول قانونی در کالیفرنیا تبدیل کند!
بیتکوین 3 - لایحه جدید دو سناتور می تواند بیت کوین را به پول قانونی در کالیفرنیا تبدیل کند!

لایحه جدیدی که توسط مشاوران سیاسی در ایالت کالیفرنیا ارائه شده است می تواند بیت کوین را به نوعی پول قانونی تبدیل کند.

دنیس پورتر (Dennis Porter) کارشناس بیت کوین و ایان سی کالدرون (Ian C. Calderon) مشاور سیاسی، با همکاری یکدیگر پیش نویس یک لایحه پیشنهادی جدید را تنظیم کرده اند که احتمالاً می تواند بیت کوین را به پولی قانونی تبدیل کند.

پس از اینکه مناطق آریزونا و جزیره تونگا با اقدامی احتمالی در راستای تبدیل بیت کوین به پول قانونی، به سرفصل اصلی اخبار تبدیل شدند، لایحه کالیفرنیا می تواند بار دیگر این رقابت را به چالش بکشد.

البته، منتقدان مدعی هستند که این لایحه بیت‌کوین را به عنوان پول قانونی به رسمیت نمی شناسد، بلکه فقط مضامینی را ارائه می کند که به طور بالقوه به مردم امکان می‌دهد مالیات خود را به صورت ارزهای رمزنگاری بپردازند.

ولی شرایط کنونی، بیش از هر زمان دیگری مردم آمریکایی را به داشتن دارایی هایی تشویق می کند که بتواند در برابر تورم از آنها محافظ کند.

آیا کالیفرنیا می تواند اقدامات السالوادور را دنبال کند؟

قانونی کردن بیت کوین به عنوان پول قانونی یکی از مخاطره آمیزترین کارهایی است که یک ایالت می تواند انجام دهد. در واقع، وضعیت کالیفرنیا اصلاً با السالوادور قابل مقایسه نیست. اقتصاد این ایالت تقریباً 12 برابر بزرگتر از کشور در حال توسعه السالوادور است. این ایالت با تولید ناخالص دولتی 3.0 تریلیون دلار در واقع بزرگترین ایالت در آمریکا محسوب می شود.

اگر کالیفرنیا دست به چنین اقدامی بزند، احتمالاً شروعی رسمی برای FOMO جهانی خواهد بود. علیرغم سیاست‌های سوسیالیستی، کالیفرنیا همچنان یک مرکز فناوری، یک اقتصاد شلوغ، یک مرکز نوآوری و آموزش و یک برند جهانی است که رهبران و ملت‌ها در سراسر جهان آن را به عنوان معیاری برای اوج کیفیت زندگی و رفاه در نظر می‌گیرند. تصمیم گیری درباره چنین مسئله مهمی بدون شک باید با بررسی دقیق و همه جانبه صورت بگیرد.